Rok sukcesów Browarów Regionalnych Jakubiak

BRJ- największa grupa browarów z całkowicie polskim kapitałem –4390 zamyka rok 2015 listą  sukcesów: otwarcie Browaru Tenczynek, pierwszy Warszawski Festiwal Piwa Regionalnego czy wprowadzenie na rynek piwnych nowości.

Miniony rok był wyjątkowo dobrym czasem dla Browarów Regionalnych Jakubiak. Najbardziej znaczącym wydarzeniem w grupie było uruchomienie Browaru w Tenczynku, który po 75-letniej przerwie wznowił warzenie piwa. Miłośnicy piwa mogą już delektować się piwami z portfolio tego podkrakowskiego browaru, które na rynek zostały wprowadzone pod markami: Tenczynek Lager, Tenczynek Marcowe, Tenczynek Milk Stout, Tenczynek Aborygen oraz Tenczynek Imperial Stout – mówi Irmina Ochenkowska, rzecznik prasowy Browarów Regionalnych Jakubiak.

W czerwcu br. Grupa BRJ otworzyła pierwszy lokal firmowy „Ciechan na Foksal”, w którym w towarzystwie smacznej, polskiej kuchni, w tym wielu dań na bazie piwa, można skosztować szerokiej palety piw regionalnych z wszystkich browarów wchodzących w skład Grupy: Ciechan, Lwówek, Bojanowo i Tenczynek. W restauracji Ciechan na Foksal odbył się także „Warszawski Festiwal Piwa Regionalnego” – wrześniowe, wielkie święto piwnych smaków – dodaje.

W 2015 roku Browary Regionalne Jakubiak uruchomiły również Centrum Dystrybucji w Dąbrówce Wielkiej.

W magazynach Centrum Dystrybucji piwa wszystkich naszych browarów są konfekcjonowane i przesyłane do dostawców hurtowych oraz własnej dystrybucji. Tegoroczną nowością jest też Cech Piwowarów zrzeszający piwowarów Grupy BRJ, którzy będą tworzyć nowe piwne receptury, wymieniając się przy tym wiedzą i doświadczeniem. Cech Piwowarów będzie warzył wyjątkowe piwa w limitowanych edycjach – tłumaczy Irmina Ochenkowska.

Browar Bojanowo w minionym roku dał się poznać jako „Wielko polskie piwo” w pierwszej internetowo-outdoorowej kampanii reklamowej grupy. Browar Bojanowo wprowadził w br. roku na rynek piwa: Bojan Maorys, Bojan Szwejk oraz Bojan Somero. Natomiast Browar Lwówek zwyciężył w konkursie na najlepszy browar roku Grupy BRJ. Liczne nagrody dla piw z Browarów Regionalnych Jakubiak są potwierdzeniem uznania konsumentów i branży. Tylko w tegorocznym Golden Beer Poland Browary z Grupy BRJ sześciokrotnie stawały na podium, a Browar Ciechan zdobył 3 medale, w tym złoto dla piwa Ciechan IPA w kategorii „Chmielowe” – podsumowuje Irmina Ochenkowska.

Udostępnij: