Sealed Air wśród zwycięzców WorldStar w kategorii produktów spożywczych

7 grudnia 2016 – Sealed Air Corporation (NYSE:SEE) pokonuje konkurencję z całego świata, zdobywając prestiżową nagrodę WorldStar za innowacyjne opakowanie Cryovac® Darfresh® on Tray. World Packaging Organization (WPO) co roku przyznaje nagrody dla najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań opakowaniowych na świecie. W tym roku do konkursu zgłoszono 292 projektów opakowaniowych z 35 krajów.

 

Cryovac Darfresh on Tray zdobył nagrodę WorldStar w kategorii produktów spożywczych. Ten skuces był możliwy dzięki wcześniejszemu zwycięstwu materiału Cryovac® Darfresh® w czeskim narodowym konkursie Obal Roku 2016, gdzie Sealed Air zdobyło nagrodę w kategorii produktów spożywczych i specjalną nagrodę Save Food. Wygrana w Czechach jest efektem długotrwałej współpracy z firmą Kostelecke Uzeniny, specjalizującą się w przetwórstwie mięsa, która docenia Cryovac Darfresh za gwarancję jakości dla mięs dojrzałych, wydłużenie okresu przydatności do spożycia oraz wyjątkowe możliwości prezentacji marki. Zwycięstwo Cryovac Darfresh w Czechach umożliwiło zgłoszenie Cryovac Darfresh on Tray do udziału w międzynarodowym konkursie WorldStar._0000255

„Uzyskanie nagrody WorldStar to ogromny sukces. Do konkursu zgłaszane są innowacyjne rozwiązania z całego świata, oceniane przez jury z udziałem czołowych ekspertów” – podsumował Jonathon Durnford, Vice President Food Packaging EMEA w Sealed Air Food Care. „W tym roku w kategorii produktów spożywczych zgłoszono aż 74 produkty, które już wcześniej zdobyły uznanie w skali krajowej i regionalnej. Sukces Darfresh on Tray to potwierdzenie jego doskonałych właściwości opakowania próżniowego typu skin.”

 

Technologia Darfresh on Tray to specjalna folia górna, która ściśle przylega do konturów produktu umieszczonego na gotowej tacce. Folia tworzy odporną, hermetyczną powłokę, która zwiększa bezpieczeństwo, zachowuje świeżość i jakość żywności, a jednocześnie gwarantuje im idealną prezentację. Konsument może obejrzeć i dotknąć produkt i widzi dokładnie, co kupuje.

 

„Nagrody WorldStar są przyznawane produktom o najlepszych parametrach w danej kategorii na rynku. Darfresh on Tray spełnia te kryteria, gdyż może wręcz dwukrotnie wydłużyć termin przydatności do spożycia w porównaniu z innymi systemami pakowania, a przy tym jest bardzo wydajny” – dodał Jonathon Durnford.

darfresh_on_tray_0181To innowacyjne rozwiązanie przyspiesza proces pakowania o 35%, pozwala zmniejszyć zużycie materiałów opakowaniowych o 40% i ograniczyć objętość opakowania o 50%. Optymalizacja objętości oznacza lepsze wykorzystanie przestrzeni w transporcie – więcej produktów na metr kwadratowy to mniej samochodów potrzebnych do transportu tej samej wagowo ilości mięsa, a więc mniejszy wpływ transportu na środowisko naturalne i mniejszy ślad węglowy.

 

Jury ogłosiło wynik konkursu po obradach 17 listopada 2016 w Wiedniu. Formalne wręczenie nagród WorldStar 2017 nastąpi podczas uroczystej gali w maju 2017.

Jonathon Durnford podumowuje: „Darfresh on Tray pomaga przetwórcom, ale także sklepom w optymalizacji parametrów opakowań, zmniejszaniu kosztów materiału, transportu i magazynowania oraz w budowaniu wizerunku marki. Czujemy się uhonorowani takim uznaniem ze strony czołowych specjalistów z globalnej branży opakowaniowej.”sealed