Techmilk 2017 – za nami

Zakończyła się 18. edycja seminarium Techmilk, organizowanego co roku w Mikołajkach przez Katedrę Inżynierii i Aparatury Procesowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W ciągu trzech dni w obradach uczestniczyło prawie 500 osób, w tym 154 przedstawicieli zakładów mleczarskich oraz 244 przedstawicieli firm – dostawców.

Odbyło się 45 specjalistycznych prelekcji, dotyczących szeroko rozumianej techniki i technologii w przetwórstwie mleka: poczynając od jakości surowca gotowego, poprzez technologie procesowe i pakowanie i rozlew, a kończąc na technikach odzysku odpadów i zarządzania energią. Nie zabrakło również tematów związanych z automatyką produkcji i szczegółowych aspektów związanych z dodatkami do żywności.

Seminarium Techmilk jest połączeniem specjalistycznych prezentacji dostawców technologii dla mleczarstwa z formułą mini-targów branżowych. Na kilkudziesięciu stoiskach prezentowały się specjalistyczne firmy z ofertą dedykowaną tylko i wyłącznie dla sektora mleczarskiego.

Techmilk jest największą i jedyną imprezą tego typu w Polsce. Sukces organizacyjny przedsięwzięcia tkwi przede wszystkim w doskonałych relacjach Katedry z przemysłem. Codzienna współpraca pracowników Katedry z dostawcami techniki i aparatury do mleczarstwa jest niekwestionowana, a jej uwieńczeniem jest coroczne seminarium w Mikołajkach

 

Udostępnij: