Mid Europa Partners inwestuje w Hortex

Argan Capital podpisał porozumienie w sprawie sprzedaży Grupy Hortex z Mid Europa Partners, wiodącym funduszem private equity inwestującym w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej.

W wyniku transakcji Mid Europa Partners przejmie udziały w spółkach odpowiedzialnych za produkcję, sprzedaż i marketing soków nektarów i napojów, mrożonych warzyw i owoców oraz koncentratów (Hortex Sp. z o.o., Hortex Marketing Services Sp. z o.o. oraz Ortika Polska Sp. z o.o., Polski Ogród Sp. z o.o. i Ortika Frozen Foods (Rosja)). Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Dotychczasowy właściciel, fundusz kontrolowany przez Argan Capital („Argan Capital”) pozostanie właścicielem aktywów związanych z dystrybucją żywności mrożonej, w tym spółki Ren.

Transakcja kończy 11 letni okres współpracy z Argan Capital, w czasie której Grupa Hortex stała się drugim największym producentem soków, nektarów i napojów owocowych oraz w branży mrożonych warzyw i owoców w Polsce.

Mid Europa Partners dostrzega potencjał Grupy zarówno jako samodzielnego biznesu, jak i platformy do dalszego wzrostu przez innowacje i akwizycje. Hortex to polska, legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. Cieszymy się z perspektywy zwiększenia naszej ekspozycji na rosnącym rynku FMCG w Polsce. Będziemy wspierać Spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje –  powiedział Paweł Padusiński Partner w Mid Europa Partners oraz szef warszawskiego biura.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nowym właścicielem jest firma zainteresowana dalszym rozwojem Grupy i marki Hortex. Z tak silnym inwestorem niewątpliwie będziemy mogli nie tylko wzmocnić naszą pozycję rynkową w obecnych kategoriach, ale także budować ją w nowych. Mamy nadzieję na długoterminową i owocną współpracę z nowymi partnerami. Jednocześnie dziękujemy Argan Capital za wieloletnie wsparcie w budowaniu biznesu – powiedział Tomasz Kurpisz prezes zarządu Hortex.

źródło: informacja prasowa Hortex