Gerber wprowadza ekologiczne produkty dla niemowląt

Rynek żywności ekologicznej intensywnie rozwija się na całym świecie, także w Polsce. Według raportu „Żywność ekologiczna w Polsce 2017″ stworzonego przez IMAS International Sp. z o.o.  aż 53% Polaków sięga po żywność ekologiczną co najmniej raz na 3 miesiące. Także rodzice coraz częściej poszukują dla swoich dzieci żywności, która powstawała w zgodzie z naturą, z poszanowaniem naturalnych praw rządzących światem od tysięcy lat.
20% mam za główny powód stosowania posiłków gotowych podaje fakt, że są przygotowane ze składników ekologicznych. Obserwując ten trend, postanowiliśmy ułatwić dostęp do certyfikowanych ekologicznych produktów dla najmłodszych. Tak zrodził się pomysł stworzenia w ramach jednej z najsilniejszych w Polsce marek posiłków dla dzieci – marki Gerber, linii produktów Organic. Pierwsze prace ruszyły już wiosną 2016 roku. Pozyskanie surowców ekologicznych spełniających normy jakościowe produkcji dla niemowląt i małych dzieci – normy znacznie bardziej rygorystyczne niż w przypadku żywności dla dorosłych, było naprawdę niełatwym zadaniem. Podobnie, czasu wymagało stworzenie na bazie tych surowców receptur o wartości odżywczej odpowiadającej potrzebom niemowląt, które przecież znajdują się w okresie niezwykle intensywnego, niespotykanego nigdy później, wzrostu. A do tego zależało nam, by kompozycje były różnorodne i pozwalały zapoznawać dzieci z szerokim wachlarzem warzywnych i owocowych smaków, szczególnie tych, które do tej pory rzadko pojawiały się w diecie niemowląt. Nie poddawaliśmy się jednak ani na chwilę i dzięki temu na półki trafi 11 propozycji smakowych z linii ekologicznej Gerber Organic – powiedziała Monika Bekiesz, group product manager odpowiedzialna za markę Gerber.

Linia Gerber Organic, która do sprzedaży trafi jeszcze w  grudniu. Nowa linia obejmować będzie:

  • 4 kompozycje warzywne przeznaczone dla niemowląt po 4. lub 6. miesiącu życia, zawierające takie składniki, jak burak czy słodki ziemniak (batat); dostępne w słoiczkach 125g;
  • 4 kompozycje owocowe, z których każda przeznaczona jest dla niemowląt po 4. miesiącu życia i składa się z 2 lub 3 dobrze znanych owoców; dostępne w słoiczkach 125g
  • 3 jednoskładnikowe przeciery owocowe w tubkach (90g), przeznaczone dla niemowląt po 4. miesiącu życia.

Nowe propozycje powstają, podobnie jak wszystkie produkty marki Gerber, w rodzimej fabryce w Rzeszowie, która niedawno świętowała swoje 90-lecie. Surowce wykorzystywane do produkcji posiłków  Gerber Organic pochodzą  z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych. Proces ich przetwarzania przebiega zgodnie z zasadami produkcji żywności ekologicznej, co potwierdza certyfikat PL-ECO-07-16926, przyznany przez polską jednostkę certyfikującą rolnictwo ekologiczne, AGRO BIO TEST Sp. z o.o.

źródło: informacja prasowa Nestle