W Szkocji zostanie otwarty hotel z kranami piwnymi w pokojach

Szkocki browar Brewdog zapowiedział otwarcie swojego pierwszego hotelu w Wielkiej Brytanii.  26-pokojowy hotel zostanie nazwany DogHouse, położony będzie obok siedziby firmy w Aberdeenshire. W każdej sypialni zamontowane będą baterie, z których będzie można nalać piwo. Łazienki zostaną wyposażone w mini lodówkę zaopatrzoną w piwa rzemieślnicze. Dodatkowo z okien pokojów będzie można podziwiać znajdujący się obok browar.

 

DogHouse to nasz prezent dla pasjonatów i koneserów piwa, którzy pielgrzymują do naszego browaru w Aberdeenshire. To będzie idealne miejsce dla miłośników piwa rzemieślniczego szukających chmielu podczas wakacji. Piwna nirwana – powiedział James Watt, współzałożyciel BrewDog.

Finansowanie hotelu pochodzi z inicjatywy crowdfundingowej Equity for Punks – firmy, która od 2009 roku zgromadziła ponad 53 miliony funtów od ponad 73 000 inwestorów. Uzyskają oni status priorytetowy, gdy hotel zostanie otwarty w pierwszej połowie 2019 roku.

 

Browar założony został w 2007 roku w garażu Aberdeenshire przez Wata i Martina Dickie, szybką ekspansję zawdzięcza skandalicznym akrobacjom reklamowym. W 2010 r. w browarze uwarzono najsilniejsze (wtedy) na świecie piwo: 55-procentowe IPA z limitowanej emisji – wyprodukowano 12 sztuk piwa nazwanego „The end of history”. Każda butelka została zapakowana w martwą wiewiórkę. 11 z nich zostało wystawione na sprzedaż w cenie ok. 700 funtów za butelkę.

źródło: http://www.telegraph.co.uk/travel/destinations/europe/united-kingdom/scotland/articles/brewdog-to-open-the-first-beer-hotel-in-britain/