Edyta Walaszek, environmental engineer o zdrowym biznesie w Mars Polska

W Mars Inc. wierzymy, że zdrowa planeta sprzyja budowaniu zdrowego biznesu. Zależy nam, aby nasz wzrost był zrównoważony. Dlatego w naszych działaniach koncentrujemy się również na minimalizowaniu naszego wpływu na środowisko naturalne. Nie chcemy być obojętni na to, jaki ślad pozostawiamy po sobie na naszej planecie.

Wprowadzony przez korporację globalny Plan Zrównoważonego Rozwoju w Jednym Pokoleniu (Sustainable in a Generation Plan) jest dla nas realnym projektem wprowadzania w życie inicjatyw wpływających pozytywnie na otaczające nas środowisko. Obecnie wdrażamy ambitne programy ochrony środowiska, np. przełączamy fabryki na energię odnawialną, w 100% udało się to zrobić już w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, gdzie energia pochodzi głównie z farm wiatrowych. Nigdzie na świecie nie wywozimy z fabryk odpadów na wysypiska. Również w Polskich fabrykach koncentrujemy się na realizacji naszej strategii prośrodowiskowej.

Fabryka Mars Polska w Sochaczewie

Fabryka Mars Polska w Sochaczewie

Nasza fabryka w Sochaczewie uzyskała w 2016 roku prestiżowy certyfikat na najwyższym poziomie „Platinum” w międzynarodowym systemie certyfikacji ekologicznej budynków LEED (z ang. Leadership in Energy and Environmental Design). Nowo wybudowany obiekt przemysłowy Marsa jest pierwszym w Polsce, który może pochwalić się tak wysoką oceną w certyfikacji LEED i jednocześnie jednym z 7 najwyżej punktowanych budynków produkcyjnych na świecie. Certyfikat ten wiąże się m.in. z redukcją zużycia energii, wody i emisji gazów cieplarnianych.