Sokołów sfinalizował przejęcie Grupy Mięsnej Gzella

 Grupa Sokołów, jeden z liderów na polskim rynku wyrobów mięsnych, ogłosiła sfinalizowanie zapowiadanej w lutym 2018 r. transakcji połączenia z Grupą Mięsną Gzella – znanego producenta wędlin z Borów Tucholskich.
W marcu 2018 r. Sokołów uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie. Na mocy dokumentów podpisanych dnia 30.05.2018 r. Sokołów przejął kontrolę nad jednym z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa mięsnego w Europie o potencjale produkcyjnym ponad 6 000 ton mięsa miesięcznie, a także zapleczem logistycznym i największą w kraju siecią wyspecjalizowanych Delikatesów Mięsnych. Zakład zlokalizowany w miejscowości Osie w Borach Tucholskich jest ósmym zakładem produkcyjnym Grupy Sokołów.
Naszym celem jest zapewnienie optymalnych warunków dla stabilnego wzrostu wszystkich naszych zakładów i spółek, stałe umacnianie pozycji rynkowej, doskonalenie profilu działalności i jakości produkcji oraz bycie partnerem dla naszych klientów i konsumentów. Do tak ambitnego zadania niezbędny jest zaangażowany i doświadczony zespół. Przejmując Grupę Gzella, witamy w naszym zespole, liczącym obecnie ponad 7000 osób, grupę ponad 1000 doświadczonych pracowników, którym zapewnimy te same warunki i bezpieczeństwo zatrudnienia, jakie gwarantujemy pracownikom wszystkich spółek i zakładów Grupy Sokołów. Po połączeniu Grupy Sokołów i Grupy Gzella staną się jeszcze bardziej efektywnym i wiarygodnym partnerem dla klientów i partnerów handlowych. Do 38 centrów dystrybucji Sokołów i 48 sklepów własnych, dołączy ponad 200sklepów działających obecnie pod marką Delikatesy Mięsne Gzella, w których klienci znajdą obok produktów marki Gzella najbardziej cenione wyroby Sokołowa – mówi Bogusław Miszczuk, prezes Sokołów S.A.
źródło: informacja prasowa Sokołów S.A.