Nowa linia produkcyjna w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu

Małgorzata Lubelska, członek Zarządu i dyrektor Marketingu Grupy Żywiec S.A. oraz Tomasz Klima, dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, w obecności Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora i władz lokalnych, zainaugurowali uruchomienie nowej linii do produkcji piw bezalkoholowych. Inwestując ponad 11 milionów złotych w nową technologię, Grupa Żywiec kontynuuje strategię rozwoju oferty napojów bezalkoholowych dla dorosłych konsumentów.

Nowa linia do produkcji piw bezalkoholowych należy do najnowocześniejszych tego typu instalacji na świecie. Wraz z tą inwestycją, Polska stała się jednym z nielicznych europejskich krajów w Grupie Heineken, który dysponuje tą technologią. Jesteśmy bardzo dumni, że Browar w Żywcu zyskał nowe, zaawansowane technologicznie moce produkcyjne, które pozwolą nam odpowiadać na rosnące zainteresowanie konsumentów piwami bez alkoholu – powiedział Tomasz Klima, Dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu.

„Powstanie linii do produkcji piwa bezalkoholowego w żywieckim Browarze, który na trwale wpisał się w historię naszego miasta, jest pięknym akcentem obchodzonego w tym roku jubileuszu 750-lecia Żywca. Jubileusz to bowiem nie tylko uroczystości, medale i dyplomy, ale przede wszystkim rozwój miasta i firm działających na jego terenie” – powiedział Antoni Szlagor, Burmistrz Żywca.
A rozwój Browaru to również rozwój miasta i stwarzanie możliwości dla mieszkańców” – dodał.