W Niemczech nie ma w co butelkować piwa

Letnia fala upałów powoduje poważne problemy w Niemczech: browary są bliskie wyczerpania butelek po piwie.

Sytuacja jest tak dotkliwa, że ​​jeden z browarów wydał apel do osób pijących, wzywając do zwrotu pustych butelek.

Potrzebujemy twojej pomocy! – napisał na Facebooku browar Moritz Fiege – Świetna pogoda + świetne piwo = poważne pragnienie. Haczyk: chociaż regularnie kupujemy nowe butelki, zaczyna nam ich brakować. Zanim wyruszysz na letnie wakacje, pamiętaj o zwrocie butelek Moritz Fiege do miejscowych sklepów.

Niemcy nie akceptują piwa w puszkach. Lubią swoje piwo w butelkach. Są jednak uświadomieni w kwestii ochrony środowiska. Butelki po piwie nie trafiają do kosza z innym szkłem. Zamiast tego za każdym razem, gdy kupujesz piwo w Niemczech, płacisz kaucję w wysokości od 8 do 15 centów za butelkę. Kaucja wypłacana jest przy zwrocie butelek do specjalnych automatów. W niemieckich supermarketach są zazwyczaj długie kolejki osób konsekwentnie zwracających butelki po piwie. Butelki trafiają z powrotem do browarów w celu ponownego użycia, co eliminuje potrzebę sortowania i przetwarzania.

Rzecznik prasowy Veltins, jednego z największych browarów w Niemczech powiedział, że firma zamówiła tysiące dodatkowych butelek. Ale w przypadku butelek zamawianych zwykle z rocznym wyprzedzeniem, nie jest to opcja dla mniejszych browarów.

Niemcy nie pierwszy raz borykają się z podobnym problemem. W 2012 r. sprawa stała się niezwykle poważna. Słynny browar Hofbräu w Monachium sprzedawał piwo klientom tylko w zamian za puste butelki.

źródło: https://www.telegraph.co.uk