Nestlé i Starbucks zawarły wieczystą umowę

Nestlé i Starbucks Corporation ogłosiły dziś zamknięcie transakcji przyznającej Nestlé prawa do sprzedaży produktów Starbucks Consumer Packaged Goods i Foodservice na całym świecie, poza kawiarniami firmy.

Dzięki sojuszowi obie firmy będą ściśle współpracować m.in. nad kawą paloną i mieloną Starbucks. Sojusz wykorzysta również doświadczenie i możliwości obu firm, aby pracować nad innowacjami, mając na celu ulepszenie oferty produktów dla miłośników kawy na całym świecie.

Ta współpraca pokazuje nasz plan rozwoju w działaniu, dając firmie Nestlé niezrównaną pozycję w branży kawowej z pełnym zestawem innowacyjnych marek, a Starbucks, Nescafé i Nespresso łączą najbardziej znane na świecie marki kawy. Wyjątkowa współpraca między dwoma zespołami zaowocowała szybkim zakończeniem tej umowy, co utoruje drogę do wychwycenia dalszych możliwości rozwoju – powiedział Mark Schneider, Nestlé CEO.

Umowa znacząco wzmacnia portfel kawy Nestlé w północnoamerykańskim rynku kawy. To także otwiera globalną ekspansję w branży spożywczej i gastronomicznej dla marki Starbucks, wykorzystując globalny zasięg Nestlé.

Około 500 pracowników Starbucks w Stanach Zjednoczonych i Europie dołączy do rodziny Nestlé, większość z nich ma siedziby w Seattle i Londynie. Międzynarodowa ekspansja firmy zostanie przeprowadzona z globalnej siedziby Nestlé w Vevey w Szwajcarii.

źródło: informacja prasowa Nestlé