Mleczne Laury rozdane

Mleczne laury to wyróżnienie przyznane po raz pierwszy we wrześniu 2018r. Jego celem jest wyróżnienie osób szczególnie zasłużonych dla polskiego mleczarstwa i serowarstwa. Ocenie podlega całokształt osiągnięć na rzecz branży. Nagrodę „Mleczne laury” przyznaje Kapituła w skład której wchodzą:

  • Anna Chachulska, redaktor naczelna „Nowego Przeglądu Mleczarskiego”
  • Aleksandra Wojnarowska, redaktor naczelna „AGROindustry”
  • Krzysztof Wróblewski, redaktor naczelny „Tygodnika Poradnik Rolniczy”

Tegoroczni laureaci Mlecznych Laurów:

Na zdjęciu od lewej: Aneta Czurak, Jacek Chudziński, Edward Bajko oraz Małgorzata Gęsicka

 

MLECZNE LAURY Technolog 2018

Mieczysława Masalska – współtwórca technologii jogurtów bałkańskich oraz nowej rodziny serów typu bałkańskiego dojrzewających w solance, linii maślanek idofilnych i masła z tradycyjnej masielnicy z oferty OSM Maluta.

MLECZNE LAURY Technolog 2018

Małgorzata Gęsicka –  od 1999 roku w spółdzielni Lazur sprawuje pieczę nad przebiegiem procesów technologicznych i systemami jakości, nieustannie je udoskonalając. Dzięki jej staraniom sery Lazur mają powtarzalną najwyższą jakość i smak.

WYRÓŻNIENIE Technolog

Jacek Chudziński – od 20 lat pod jego czujnym okiem ŚSM Jana wdraża i utrzymuje stałą jakość szeregu świeżych produktów. Dzięki m.in. jego staraniom produkcja tradycyjnego twarogu wędzonego dostosowana została do nowoczesnych metod produkcji, spełniając m.in. wymogi stałej masy. Z powodzeniem uzyskuje produkt tradycyjny metodami nowoczesnymi.

MLECZNE LAURY Menadżer 2018

Edward Bajko – jego kreatywność i innowacyjne podejście sprawiły, ze SM Spomlek uważany jest za jednego z wiodących producentów na rynku ogólnopolskim. Mleczarnia pod jego rządami zwiększyła dwukrotnie zyski i zbudowała silne marki żółtych serów.

WYRÓŻNIENIE Menadżer

Aneta Czurak- wypromowała SM Mleczwart w województwie łódzkim, zmieniając zakład opierający się głównie na mleku przerzutowym w tętniącą życiem mleczarnię z prawdziwego zdarzenia. W ciągu roku czterokrotnie zwiększyła się sprzedaż i produkcja.

MLECZNE LAURY Naukowiec 2018

Janusz Budny – łączy tych, którzy potrafią z tymi, którzy potrzebują, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Autor wielu publikacji, wieloletni prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Energia i Środowisko w Mleczarstwie.

 

Zwycięzcom gratulujemy a pozostałych zapraszamy do udziału przyszłorocznej edycji.