Napojowcy zawitali do Krynicy – Polski Kongres Napojowy

Polski Kongres Napojowy to wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczna edycja odbyła się w Krynicy-Zdroju. Wydarzenie zgromadziło prawie 180 przedstawicieli branży z Polski i z zagranicy. Edycja odbyła się pod auspicjami Coca-Cola HBC Polska. Organizatorami wydarzenia były Politechnika Łódzka oraz firma Bikotech.

Sponsorem generalnym została firma KERRY. 

Partnerem Kongresu była firma Ecolab.

Podczas obrad omawiano m.in. funkcjonalne dodatki, trendy rynkowe, technologie obniżające koszty a także kwestie związane z bezpieczeństwem i mikrobiologią napojów.

Prelekcje można pobrać ze strony www.bikotech.pl

Pierwszy dzień obrad zwieńczony został uroczystą Galą Polskiego Kongresu Napojowego, na której ogłoszono wyniki konkursu Good Drink – Debiuty 2018. W ręce kapituły konkursowej przekazanych zostało 50 produktów wprowadzonych na polski rynek w 2018 roku. Największą popularnością cieszyła się kategoria „napój niegazowany”. Pełne wyniki dostępne są na stronie www.goodcontest.pl.

W trakcie Kongresu przedstawiciele  sieci Eurocash wręczyli wyróżnienia piątej odsłony rankingu „Równi w Biznesie”. Ranking to zestawienie ocen dziesięciu największych pod względem wartości sprzedaży producentów z różnych segmentów rynku dóbr szybkozbywalnych. Badane są sklasyfikowane w nim firmy w pięciu obszarach: cena, dystrybucja, udział rynkowy, kontrybucja do wzrostu oraz dedykowane produkty.

Wyniki rankingu producentów wody:

  1. Nałęczów Zdrój
  2. Jurajska
  3. Muszynianka

Wyniki rankingu producentów soków i nektarów:

  1. Colian
  2. Maspex
  3. Victoria Cymes oraz Marwit

Wyniki rankingu producentów napojów gazowanych:

  1. Jurajska
  2. Kofola
  3. Zbyszko

Zwieńczeniem obrad była wycieczka techniczna do zakładu Coca-Cola HBC w Tyliczu.

Jak co roku czasopismo AGROindustry objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Poniżej fotorelacja oraz video z obrad