Grzegorz Cielecki, dyrektor zarządzający Virtu o nowej linii produkcyjnej

Odkrywanie nowych kultur i migracje kulinarne sprawiają, że jesteśmy coraz ciekawsi wpływów smakowych i dań oferowanych przez kuchnie świata. Próbowanie nowych dań, często z innych rejonów globu, staje się ulubionym zajęciem konsumentów. Aż 58% Polaków deklaruje miłość do kuchni włoskiej, co stawia ją na pierwszym miejscu wśród preferowanych smaków świata. Odpowiedzią na te oczekiwania jest wdrożenie nowoczesnych maszyn do produkcji pizzy – zarówno na cienkim cieście typu włoskiego, wypiekanej w piecu kamiennym, jak również na grubym cieście „pan” w stylu amerykańskim.

 

Innowacyjność procesowa polega m.in. na zastosowaniu unikalnego na skalę krajową i światową procesu użycia maszyn wielozadaniowych do formowania ciast o różnej konsystencji i grubości. Linia produkcyjna pozwala na uzyskanie wysokiej jakości i powtarzalności.

Ponadto zastosowanie prysznicowego dozownika umożliwia równomierne naniesienie sosu. Piekarniczy piec tunelowy o bezpośrednim ogrzewaniu, wyposażony w instalację do wymuszonego obiegu gazu wylotowego oraz odprowadzania pary z komory pieczenia, pozwala na uzyskanie produktów o wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia czas pieczenia zostaje skrócony, co przekłada się na lepsze zachowanie składników odżywczych. W trakcie obróbki termicznej dochodzi do szeregu zmian, mających na celu m.in. wytworzenie odpowiednich cech sensorycznych.