Browar Namysłów w ręce Grupy Żywiec

Grupa Żywiec S.A. poinformowała w opublikowanym raporcie giełdowym o zawarciu umowy z Chicago Poland Investment Group, LLC,  dotyczącej nabycia przez Grupę Żywiec S.A. 100 % udziałów w Browarze Namysłów Sp. z o.o.  Cena podstawowa transakcji została ustalona na kwotę 500 mln zł. Finalizacja transakcji i nabycie udziałów wymaga uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Na rynku piwa w Polsce trwa rewolucja, a konsumenci poszukują coraz większej różnorodności. Piwne specjalności i piwa regionalne to niezmiennie najszybciej rosnący segment rynku. Połączenie sił stworzy szansę rozwoju Browaru Namysłów i jego marek na większą skalę a Grupa Żywiec zyska nowe możliwości rozwoju swojego portfolio aby jeszcze lepiej wykorzystywać rosnące zainteresowanie konsumentów piwnymi specjalnościami.

 

Cieszymy się, że Browar Namysłów wkrótce dołączy do Grupy Żywiec. Podziwiamy dotychczasowe osiągnięcia zarządu oraz pracowników Browaru Namysłów w budowaniu marki i mocnej pozycji wśród browarów regionalnych. Jesteśmy przekonani, że dogłębna znajomość rynku piwnych specjalności oraz elastyczność działania Browaru Namysłów i nasza ekspertyza oraz doświadczenie w budowaniu silnych marek na większą skalę to doskonałe połączenie, które tworzy przepis na sukces na zmieniającym się rynku.- powiedział Guillaume Duverdier, prezes zarządu Grupy Żywiec S.A.