Za brzydkie dla dzieci, dobre dla piwoszy

Czy piwosze martwią się o środowisko? Jak każdy, czasem się martwią. Anglicy mogą przy okazji picia piwa łagodzić swoje poczucie winy względem środowiska – firma Kellogg’s wypuszcza na rynek piwo z płatków kukurydzianych.

Producenci, pod naporem opinii publicznej, szukają kreatywnych metod minimalizowania marnowania żywności. Piwo „Throw away IPA”, wyprodukowane przez Seven Bro7thers Brewery w Manchesterze, wykorzystuje upcykling płatków kukurydzianych, które są zbyt duże, małe lub rozgotowane, aby trafiły do pudełka z płatkami śniadaniowymi.

Piwo warzone będzie z pszenicy i płatków kukurydzianych w proporcjach 7:3. Płatki dodawane są podczas zacierania i podobno nadają słodkiej nuty trunkowi. Nasz browar jest zachwycony, że pracuje z Kelloggiem nad projektem, który wykorzystuje jadalne, ale niezbywalne płatki zbożowe – powiedziała Alison Watson z browaru Seven Bro7thers. Kellogg zdaje sobie sprawę, że ma ważną rolę do odegrania w ograniczaniu marnotrawienia żywności, a to obejmuje również znalezienie zastosowań dla jadalnych produktów spożywczych, które nie trafiają do sprzedaży. Płatki są całkowicie bezpieczne, ale mogą być za duże, za małe lub połamane, więc nie są wystarczająco dobre dla naszych opakowań. Planujemy stworzyć trzy piwa, w tym Hoppy IPA, który będzie sprzedawany w naszych tap barach – dodała.

 

 

 

zdjęcie: https://twitter.com/AmericaCrftBeer

źródło: telegraph.co.uk