Giganci nam ufają – rozmowa o dealkoholizacji

Dealkoholizacja. Rozmowa z Januszem Rozumeckim, prezesem firmy JMR Sp.z o o, oferującej instalacje do dealkoholizacji piwa

Ile kosztuje instalacja i dlaczego jest taka droga?

To jest podstawowe pytanie jakie zadaje nam wielu klientów. Zgadzam się z faktem, iż inwestycja jest znacznej wielkości, jednak pojęcie „droga” jest względne. Podtrzymuję stwierdzenie iż „kosztuje dużo pieniędzy” ale biorąc pod uwagę korzyści, nie tylko finansowe, inwestycja jest szalenie atrakcyjna. Nie z byle powodu liderzy rynku piw koncernowych już dawno zaufali technologii API Schmidt-Bretten a przecież giganci nie muszą obawiać się, że zostaną dogonieni lub przeskoczeni przez konkurencję.
Koszt instalacji mobilnej, zamontowanej na ramie, gotowej do produkcji piwa 0,0 % alkoholu już po 7 dniach od dostarczenia do inwestora to….335.000,00 euro przy wydajności nominalnej 2,5 hl/godzinę. Do tego możemy rozmawiać o wyposażeniu dodatkowym jak moduł nasycania dwutlenkiem, moduł wtórnego dozowania piwa i aromatu oraz stacja odzysku aromatów…kolejne ok. 50.000,00 euro.
Należy jednak pamiętać, że inwestując w dealkoholizację spod znaku API Schmidt inwestor nie otrzymuje tylko urządzenia do produkcji piwa bez zawartości alkoholu. Otrzymuje on technologię, wsparcie, doświadczenie oraz wstęp do grupy klientów API liczącej dziesiątki browarów produkujących świetne piwo bezalkoholowe metodą próżniowej rektyfikacji.

Czy są wersje dla mini-browarów, tańsze?

Chciałoby się powiedzieć: i tak i nie. Jeśli ma być dobrze taniej się nie da. Cena jaką wymieniłem powyżej to najtańszy czy też najniższy poziom inwestycji z jakim należy się liczyć przy decyzji o wejściu na rynek z piwem bezalkoholowym produkowanym w technologii API Schmidt-Bretten. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, naszym celem jest sprzedaż stacji Sigmatec i całkowicie rozumiemy, że każdy biznes jest inny. Argument niskiej ceny nie jest zawsze tym najważniejszym, jest kilka innych niemniej ważnych, które przemawiają za podjęciem wyzwania inwestycji w system dealkoholizacji.

Ile tego już sprzedaliście, w Polsce i na świecie?

To wie tylko nasz dyrektor handlowy w siedzibie API Schmidt-Bretten Niemcy, który zjadł już drugi garnitur zębów na stacjach dealkoholizacji. Pełna lista referencyjna jest dostępna u nas na życzenie. W Polsce mamy obecnie dwie stacje Sigmatec, obie z nich pracują w browarach należących do dużych grup, będących liderem rynku w Polsce i Europie. Bezalkoholowe piwo produkowane w Polsce trafia obecnie do wielu krajów Europy i świata, co dla wielu jest prawdziwym zaskoczeniem. Więcej niestety nie mogę powiedzieć. Nasi klienci cenią sobie nie tylko profesjonalizm techniczny ale i etykę biznesową firmy API Schmidt.
Nie ustajemy w pracy na rynku browarniczym i poszukujemy nowych klientów zainteresowanych naszą technologią. W szczególności, że nasze stacje dealkoholizacji są zaprojektowane nie tylko do pracy z piwem ale doskonale spisują się przy produkcji bezalkoholowego cydru czy wina.

Dziękuję za rozmowę