Branża piwna o legislacji i wyzwaniach klimatycznych

Od trzech lat Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Browary Polskie organizuje Kongres Pracowników Branży Piwowarskiej. Edycja 2019  pod tytułem ” Od przyszłości piwa po piwo przyszłości” odbyła się w Warszawie.

Osobny panel pod tytułem „przyszłość jest eko” dotyczył wpływy wyzwań klimatycznych na branżę piwną. W tym panelu zabrali głos Julia Patorska, lider zespołu ds. analiz ekonomicznych Deloitte, Krzysztof Baczyński, prezes ZP Eko-Pak oraz Jakub Śwircz z agencji Brandy Design. Zebrani opowiedzieli o negatywnym wpływie dzialań człowieka na środowisko, podsumowali działania i wyzwania na najbliższe lata.  Ciekawe były prezentacje start-upów dot. projektów butelek ze lnu, pulpy papierowej i drewna a także likwidacji pierścieni do piwa na rzecz nowych, bardziej ekologicznych rozwiązań.

Zebranych powitali Bartłomiej Morzycki oraz Andrzej Olkowski – przedstawiciele dwóch związków producentów piwa

Panel dyskusyjny dot. rozwiązań regulacyjnych na rynku piwa w dużej mierze skupiony był na planowanej podwyżce akcyzy o 3 punkty procentowe.

Takie ujęcie tylko tutaj: Beata Ptaszyńska- Jedynak – dyrektor ds komunikacji w Carlsberg Polska oraz Iwona Jacaszek-Pruś – dyrektor ds korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele związków zawodowych browarów zrzeszonych w ZPPP Browary Polskie

Gdańszczanie w Warszawie, czyli Andrzej Przybyło (Browar Amber) oraz Krzysztof Raduszkiewicz (dr Weigert)