Browar w Tychach z tytułem Turystyczny Produkt Roku

Tyskie Browary Książęce, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce i Europie, a jednocześnie perła architektury Śląska, już od 15 lat odkrywa swoje tajemnice przed miłośnikami piwa w kraju i na świecie. Wizyta w Muzeum daje okazję do zapoznania się z procesem warzenia piwa oraz odwiedzenia interaktywnej ekspozycji pełnej piwnych historii. Jury Programu doceniło niezwykłość tego miejsca przyznając mu tytuł Turystycznego Produktu Roku 2019.

Tyskie Browary Książęce doceniane były wielokrotnie za swoją unikatową ofertę turystyczną – obiekt posiada m.in. tytuł Orłów Rozrywki (2019), Certyfikat TripAdvisor 2018 i 2017 a także status Gwiazdy na Szlaku Zabytków Techniki Śląska, jako najciekawszej trasy turystyki industrialnej w Polsce. Jest on również punktem kotwicznym ERIH – Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

W ramach Programu Turystyczny Produkt Roku 2019 nagradzane są obiekty kulturalne i turystyczne, organizacje prowadzące działalność edukacyjną, konferencyjną, tworzące wydarzenia kulturalne i społeczne. Laureaci Programu wyłaniani są w wyniku analizy przesłanych przez Uczestników formularzy zgłoszeniowych przez Kapitułę Programu. Nagrody przyznawane są dwóch kategoriach: Turystyczna Usługa Roku oraz Turystyczny Produkt Roku.

Program ma za zadanie wskazywać te usługi i produkty z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy i gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. Jego celem jest kreowanie i wzmacnianie pozytywnego przekazu związanego z działalnością kulturową, zarówno dla lokalnej społeczności, jak i turystów.

Organizatorem Programu jest Grupa Media Press, Redakcja Forum Biznesu.