Konkretne piwo z Gościszewa

Kiedy w 1991 roku Stanisław Czarnecki otwierał z bratem w Gościszewie swój mały browar, nawet nie przypuszczał, że za trzydzieści lat przyjdzie mu walczyć o miejsce na półce z innymi maleńkimi browarami. Był wtedy sam jak palec w świecie piwnych gigantów.

Dziś mini browarów powstaje w Polsce więcej niż grzybów po deszczu i ponoć codziennie przybywa nowy. A w Gościszewie – od trzydziestu lat – powoli i do przodu…

Dziś zakład prowadzą Stanisław i Krystian Czarneccy, którzy oddali browarowi całe serce. „Konkretne piwo – konkretni ludzie” – brzmi ich hasło reklamowe. Tutaj rodzi się kraft

Trwają tu nieustanne prace modernizacyjne i inwestycje. Mamy nowego sprzętu coraz więcej – z uśmiechem opowiada Stanisław Czarnecki – trudno jest nawet objąć wyobraźnią jakie ustrojstwa można w browarze zamontować – podsumowuje z humorem. Wiemy już na pewno, że można robić lepsze piwo jeśli się ma lepszy sprzęt i lepszą załogę – dodaje Krystian Czarnecki, współwłaściciel. Ale największą sztuką jest trzymać powtarzalność i równy poziom produkcji – dopowiada z przekonaniem.

Gościszewo produkuje rocznie 10 tysięcy hektolitrów piwa. Linia pracuje z wydajnością 4 tysięcy butelek na godzinę. W szczycie sezonu – brakuje mocy produkcyjnych.

Nowa linia rozlewnicza firmy Nate została dostosowana do oczekiwań i wielkości zakładu. Wydajność 4 tysięcy butelek na godzinę jest w tym wypadku optymalna, gdyż roczna produkcja zakładu to 10 tysięcy hektolitrów. Pasteryzator przepływowy pozwolił na lepsze panowanie nad procesem oraz oszczędności energii.

Małymi krokami następuje coraz większa automatyzacja procesu

 

Piwo KOMTUR zdobyło brązowy medal (Kategoria Ciemny Mocny Lager) w profesjonalnym konkursie piw Good Beer 2019

Piwo DARZ BÓR zdobyło brązowy medal (Kategoria piwa wędzone) w profesjonalnym konkursie piwa Good Beer 2019