ZM Pekpol – nie ma obaw o brak żywności

Produkcja w zakładzie odbywa się normalnie. Jeśli jest taka możliwość na danym stanowisku, to staramy się umożliwić pracę zdalną. Wszystkie wysyłki odbywają się sprawnie, staramy się realizować zamówienia na bieżąco. Nie ma też problemu jeśli chodzi o zaopatrzenie w surowiec i produkcję. – mówi Tomasz Łączyński, prezes Pekpolu – Konsumenci nie muszą obawiać się braków żywności w naszej grupie produktów. Teraz największym wyzwaniem jest dla nas zapewnienie środków ochrony osobistej dla pracowników – dodaje.

Tomasz Łączyński, Prezes ZM Pekpol

Praca w rękawiczkach i maseczkach w zakładach mięsnych jest standardem. Firma dodatkowo dezynfekuje linie oraz zapewnia pracownikom przyłbice. Produkcja jest zabezpieczona. Zanim rząd wydał zalecenia kryzysowe, w zakładzie wprowadziliśmy szereg rozwiązań związanych z dezynfekcją. Dotyczą one m.in. wyposażenia kierowców, ograniczeń w poruszaniu się osób z zewnątrz, itp. Staramy się monitorować wejścia i wyjścia pracowników. Rozdzieliliśmy ich czas przebywania na stołówce. Wdrażamy rozwiązania idące o wiele dalej niż oficjalne zalecenia. Chociaż są to duże koszty, aby zakład mógł funkcjonować, musimy odpowiednio go zabezpieczyć – zapewnia prezes

Otrzymujemy natomiast coraz więcej pism od firm kooperujących o problemach z komponentami, z ciągłością dostaw i podwyżkami cen. Ale nie sądzę, że  będzie to miało przełożenie na zagrożenie w dostawach produktów – producenci starali się zaopatrzyć w różne komponenty na kilka tygodni do przodu – podsumowuje Łączyński.

Firma ostrzega, że braki różnych komponentów i przypraw mogą spowodować, że w tym czasie konsumenci nie będą mogli zaopatrzyć  się w swoje ulubione produkty. Łączyński zapewnia jednak, że w zamian powstaną nowe, wytwarzane z dostępnych surowców.

ZM „Pekpol Ostrołęka” to producent wyrobów mięsnych, będący na polskim rynku 45 lat. Firma prowadzi aktywność zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą, eksportując swoje produkty do europejskich krajów. ZM „Pekpol Ostrołęka” specjalizuje się w wyrobach takich jak: wędzonki, kiełbasy cienkie, wędliny podrobowe oraz wyroby blokowe. Sztandarowym produktem są parówki „Paryżanki”, nagrodzone laurem konsumenta „Najlepsze w Polsce”.