Nestlé Polska po raz kolejny wpiera potrzebujących

Tysiące osób, dotkniętych w wyniku epidemii, otrzyma pomoc żywnościową. Blisko 142 tys. produktów żywnościowych od Nestlé Polska trafi do chorych, osób na kwarantannie, niepełnosprawnych, seniorów, samotnych matek, osób bezdomnych. Darowizna obejmuje wodę butelkowaną, żywność dla dzieci, żywność dla dorosłych – w tym zupy i dania gotowe, a także kawę oraz słodycze. 

Nestle na rynku polskim działa już od ponad dwudziestu lat. Firma posiada siedem zakładów, a na sukces firmy pracuje ponad pięć tysięcy osób. Obecnie w Polsce produkuje i sprzedaje produkty żywnościowe pod tak znanymi markami jak np. NESCAFÉ, WINIARY, PRINCESSA, KIT KAT, NESPRESSO, GERBER, PURINA.

72 palety z darami trafiły już do pięciu Caritas: Archidiecezji Lubelskiej, a także Diecezji: Kaliskiej, Rzeszowskiej, Toruńskiej oraz Zielonogórsko-Gorzowskiej. Żywność i woda trafi zarówno do osób indywidualnych, jak i kilkudziesięciu placówek Caritas różnego typu. Pomoc zostanie skierowana m.in. jadłodajni dla osób bezdomnych w Krasnymstawie i Lublinie, schronisk dla bezdomnych w Jaśle, Rzeszowie i Zielonej Górze, Domu Samotnej Matki w Żarach, spółdzielni socjalnej w Kaliszu, rodzin w trudnej sytuacji z Brodnicy, Chełmna, Grudziądza i Torunia.

Potrzeby osób, które ucierpiały wskutek pandemii, są ogromne – mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska. – Solidarność międzyludzka ma teraz ogromne znaczenie. Wyrażamy ją, przekazując żywność potrzebującym z regionów, w którym nasze zakłady od lat prowadzą działalność. Nawiązaliśmy współpracę z Caritas, ponieważ organizacja zna bieżące potrzeby i może szybko skierować pomoc tam, gdzie jest niezbędna. Chciałbym docenić poświęcenie i ciężką pracę naszych pracowników oraz partnerów – są dla nas bohaterami. Bez nich realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Ogromnie im dziękuję.

Poprzez Caritas Polska, firma przekazała darowiznę do diecezjalnych Caritas w województwach, w których znajdują się fabryki firmy (podkarpackim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, wielkopolskim). To niejedyna forma pomocy: dotychczas, w skali całego kraju, Nestlé Polska przekazało na rzecz pacjentów szpitali, służby zdrowia, służb ratunkowych oraz Banków Żywności darowizny żywnościowe o wartości 5 mln zł.

 

W marcu Nestlé Polska przekazało darowiznę szpitalom i osobom potrzebującym.

 

źródło: informacja prasowa Nestlé