Upfield dba o zrównoważone łańcuchy dostaw

Gospodarka cyrkularna, oparta na zasadach współużytkowania i wielokrotnego wykorzystania zasobów to tematy bardzo na czasie. Firma CHEP specjalizuje się w usłudze wynajmu palet, a działanie na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw jest jednym z jej strategicznych celów.

CHEP Polska Sp. z o.o. przyznaje swoim partnerom, korzystającym z palet w obiegu zamkniętym, certyfikat Firmy Przyjaznej Środowisku, Analiza wpływu środowiskowego przeprowadzana jest za pomocą specjalnego kalkulatora środowiskowego. Pozwala on obliczyć oszczędności środowiskowe firmy wynikające z wykorzystania palet poolingowych wielokrotnego użytku.

Korzystając w 100% z rozwiązania CHEP, firma Upfield może poszczycić się osiągnięciami w zakresie redukcji wpływu na środowisko w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wynika z nich, że podjęte działania Upfield wpłynęły na zmniejszenie zużycia drewna o 125 972 dmᶾ (to o 122 ścięte drzewa mniej), zminimalizowanie emisji dwutlenku węgla o 474 230 kg (11 okrążeń kuli ziemskiej mniej ciężarówką) i ograniczenie produkcji odpadów o 125 972 dmᶾ (to o 9 pełnych śmieciarek mniej).