Witaminy w wygodnej formie

Zgodnie z prawem do wszystkich soków owocowych i warzywnych zabronione jest dodawanie substancji konserwujących, barwników i aromatów innych niż otrzymanych z owoców i warzyw, z których te soki są wyprodukowane. Do soków owocowych również nie wolno dodawać żadnych cukrów

Barwa i smak soków zawsze pochodzi z owoców i warzyw, z których  są wyprodukowane. Dlatego też np. soki jabłkowe mogą różnić się smakiem, w zależności od tego z jakich jabłek zostały wyprodukowane, czy z bardziej kwaśnych, czy słodszych.

Chociaż prawie połowa polskich mam stwierdza, że soki (48%) i musy (46%) mogą zastąpić owoce i warzywa, nie mają świadomości czym tak naprawdę są! Niestety większość z nich uważa, że soki zawierają dodany cukier (83%), substancje słodzące (81%) czy konserwanty (72%). Podobną opinię mają w stosunku do musów, w których doszukują się zarówno cukru (69%), substancji słodzących (63%), jak i konserwantów (60%). Polki nie zdają sobie sprawy, że soki są produktem naturalnym. Dodatkowo, nie mają świadomości, że i soki, i musy zawierają witaminy.

źródło: informacja prasowa KUPS