Higiena i oszczędności na linii rozlewniczej

Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu rozlewniczego umożliwiają redukcję zużycia wody nawet o 65% oraz znaczną poprawę efektywności procesów.

Przedsiębiorcy od zawsze szukają rozwiązań pozwalających na zwiększenie rentowności biznesu, utrzymanie jakości produkcji i obniżenie kosztów. Dla branży browarniczej i rozlewniczej istotne jest także zachowanie wysokiej higieny oraz zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko na każdym etapie produkcji. Dlatego system Diversey™ Bottlecare® został opracowany z myślą o pełnym spektrum procesów, od mycia butelek aż po ich recykling.

Automatyzacja procesu czyszczenia butelek i linii rozlewniczej

Diversey™ Bottlecare® to kompletna gama rozwiązań dla hali rozlewu obejmująca higienę urządzeń rozlewających, lubrykację i mycie zewnętrzne linii i przenośników oraz mycie butelek. W zautomatyzowanych systemach mycia jednym z istotnych elementów jest wydłużenie żywotności butelek i minimalizacja kosztów związanych z ich wymianą. Preparaty Divobrite™ opracowane z myślą o ograniczeniu korozji szkła podczas mycia, skutecznie usuwają kamień, osad piwny, pleśń a także etykiety i klej. Ich stosowanie nie wymaga dodatkowych inwestycji, a co ważniejsze, nie mają one wpływu na smak i pianę piwa.

Zmywalna powłoka ochronna Divo Sleek nakładana na butelkę poprawia jej wygląd i podnosi atrakcyjność produktu, a tym samym buduje wizerunek marki.

Jednym z najbardziej wymagających urządzeń w rozlewni bez wątpienia jest nalewarka, której czyszczenie jest czasochłonne i uciążliwe przez skomplikowaną budowę oraz utrudniony dostęp do wielu elementów. Obecne normy higieny i bezpieczeństwa wykluczają możliwość mycia ręcznego, dlatego doskonale w tym przypadku sprawdza się hybrydowa piana Diversey™ Enduropower™, łącząca zalety piany i żelu. Dzięki wysokiej wydajności i ponad czterokrotnie dłuższemu czasowi kontaktu na powierzchni w porównaniu do produktów pianowych, Enduropower™ skraca czas czyszczenia nawet o połowę. Jest skuteczny już przy jednorazowej aplikacji, co oznacza mniejsze o 50% zużycie wody oraz redukcję środków myjących o 33%.

Kontrola dozowania lubrykantów na transporterach i dłuższa żywotność butelek

Częścią systemu są także chemiczne i techniczne rozwiązania do lubrykacji przenośników. Unikalna formuła Dicolube Sustain™  optymalizuje technologię smarowania pół-suchego, znacznie ograniczając pienienie i poprawiając ilość oraz stopień biodegradowalności ścieków z procesu. W rezultacie taśmy pozostają czyste przy częstotliwości czyszczenia porównywalnej z systemami mokrego smarowania, co dodatkowo przekłada się na uzyskanie oszczędności wody na poziomie 65% przy minimalnych kosztach konwersji do systemu pół-suchego. Natomiast technologia suchego smarowania Dicolube DryTech pozwala na redukcję zanieczyszczeń mikrobiologicznych bez konieczności stosowania biocydów, a dodatkowo eliminacja wody zwiększa bezpieczeństwo pracy minimalizując ryzyko poślizgnięć.

System stukrotnie szybszy od czyszczenia ręcznego

ZipClean™2.0 to druga generacja opatentowanego, zautomatyzowanego systemu czyszczenia przenośników pneumatycznych, który jest nawet stukrotnie szybszy niż proces czyszczenia ręcznego. ZipClean_lcd

Wyposażony w nowe oprogramowanie i baterie o wydłużonej żywotności ZipClean poprawia bezpieczeństwo pracy operatorów i minimalizuje ryzyko blokady systemu, dzięki czemu znacznie zmniejsza czas przestoju potrzebny na czyszczenie. Zrobotyzowany system czyszczący zapewnia łatwą instalację i po zainstalowaniu wymaga jedynie włączenia i wprowadzenia do przenośnika pneumatycznego.

Rozwiązania Sealed Air dla przemysłu rozlewniczego przynoszą wymierne oszczędności producentom i pozwalają na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, dzięki redukcji ilości używanych środków czyszczących oraz zużywanych zasobów.