Hortex przejmuje Jurajską

W dniu 1 lutego 2019 roku Zarząd Hortex sp. z o.o. podpisał ze spółką BEWA sp. z o.o. warunkową umowę nabycia udziałów w spółce Jurajska sp. z o.o. Finalizacja transakcji przejęcia uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

 

Zarząd Hortex wierzy w ogromny potencjał rynku wody mineralnej, który w Polsce jest wart ponad 4 mld zł i ciągle rośnie. Rozszerzenie portfela produktów napojowych Hortexu o wodę jest strategiczną decyzją.

 

Wierzymy w siłę marki Jurajska i jej dalszy dynamiczny rozwój przy wsparciu obecnej załogi, która w ostatnich latach wykonała bardzo dobrą pracę. Wejście w segment wody to dla nas ogromna szansa dalszego zwiększania skali naszej działalności. Współpraca zespołów Hortexu i Jurajskiej przyczyni się do zwiększenia biznesu obydwu grup produktowych – powiedział Paweł Gurgul, prezes zarządu Hortex.

 

Ze względu na walory smakowe i zdrowotne wody oraz historię źródła, marka Jurajska ma duży potencjał zwiększania udziału w rynku. Wykorzystanie siły dystrybucyjnej i know-how grupy Hortex na pewno pomoże w osiągnięciu tego celu – powiedział Dawid Borowiec, wiceprezes zarządu Hortex odpowiedzialny za strategię i marketing.

 

Woda mineralna Jurajska, jest wodą unikalną na polskim rynku. Wydobywana ze skał bogatych w wapń i magnez, wyraźnie wyróżnia się swoim składem mineralnym spośród innych wód . Woda Jurajska izolowana jest grubą warstwą skał i od tysięcy lat nie miała kontaktu ze światem zewnętrznym i współczesnymi zanieczyszczeniami. Widzimy w Jurajskiej ogromny potencjał i możliwość wejścia do ścisłej czołówki rynkowej. Wierzymy, że z nowym właścicielem Jurajska wzbije się na kolejny poziom rozwoju – powiedział Piotr Jutkiewicz, prezes zarządu Bewa Sp. z. o.o. i przewodniczący rady nadzorczej Jurajska Sp. z o.o.

 

Operacyjnie Jurajska sp. z o.o. pozostanie odrębną spółką i stanie się trzecim segmentem działalności Grupy Hortex obok segmentu sokowego (Hortex sp z o.o.) oraz segmentu mrożonkowego (Polski Ogród sp. z o.o.).

Finalizacja transakcji przejęcia udziałów w Jurajskiej uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

 

źródło: informacja prasowa Hortex