Kompania Piwowarska działa etycznie

Kompanię Piwowarską ponownie wyróżniono tytułem Etyczna Firma w konkursie organizowanym przez dziennik „Puls Biznesu”. Producent piwa powtórzył swój sukces z ubiegłego roku, kiedy to został uhonorowany jako jedyne przedsiębiorstwo z branży spożywczej.

Etyczne prowadzenie biznesu procentuje. Firmy funkcjonujące w oparciu o standardy etyczne lepiej radzą sobie na wymagającym rynku pracy, na którym przyciągnięcie i zatrzymanie pracownika staje się coraz większym wyzwaniem. Z punktu widzenia pracowników etyczne działania firmy to jeden z najważniejszych czynników decydujących o ich zaangażowaniu. W Kompanii Piwowarskiej widzimy to bardzo wyraźnie – wskaźnik dobrowolnych odejść w firmie jest dwukrotnie niższy niż średnia na rynku. Nie mam wątpliwości, że w dużej mierze to wynik naszych zasad, którymi się kierujemy prowadząc biznes jako pracodawca, dostawca czy odbiorca – mówiła Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej, odbierając dyplom na uroczystej gali.

 

W edycji 2018 tytuł „Etyczna Firma” przyznany został następującym firmom:

  • w kategorii „Małe i Mikro Przedsiębiorstwa”: Kredytmarket/Polska Platforma Kredytowa, Active Strategy,
  • w kategorii „Duże Przedsiębiorstwa”: AbbVie Polska, Grupa Saint-Gobain w Polsce, Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie, LEO Pharma, Robert Bosch, ING Bank Śląski, Santander Bank Polska, Akzo Nobel, ArcelorMittal Poland, Kompania Piwowarska, KRUK, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, MoneyGram Poland, Provident Polska, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia Spółka Akcyjna, Gerda Hydomat, Wonga.pl, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, NSG Group właściciel marki Pilkington, PKO Bank Polski.

Tytułem Super Etyczna Firma uhonorowano: Nationale Nederlanden, Unum Życie (Pramerica Życie TUiR) i Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Dodatkowo firma ArcelorMittal Poland została wyróżniona Nagrodą Specjalną PwC Polska za szczególne podejście do kultury etyki i przeciwdziałania nadużyciom w biznesie.