Kompania Piwowarska: utrzymujemy ciągłość biznesu

Kompania Piwowarska zabiera głos w sprawie działania browarów w obecnej sytuacji.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa dotyka każdą firmę, Kompania Piwowarska informuje o wprowadzonych sposobach pracy w tych trudnych warunkach. „Wdrożyliśmy już szereg procedur i działań mających na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa i zagwarantowania bezpieczeństwa zdrowotnego naszym pracownikom oraz klientom, cały czas wdrażamy też kolejne. Do tej pory wyposażyliśmy wszystkie oddziały w mydła dezynfekcyjne i pojemniki ze środkiem dezynfekującym, zawiesiliśmy podróże służbowe oraz praktycznie wszystkie szkolenia (za wyjątkiem tych, które są wymagane przez prawo pracy), wprowadziliśmy restrykcje dotyczące wizyt osób z zewnątrz i wjazdu kierowców, zmodyfikowaliśmy także sposób pracy przedstawicieli handlowych, pracowników w browarach, zwłaszcza osób, które są w wieku 60+ oraz szereg innych”. – informuje Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych w KP.

Ponadto firma wprowadziła możliwość pracy zdalnej tak, aby ograniczyć bezpośrednie kontakty pracowników w celach bezpieczeństwa.

„Realizujemy także szeroko zakrojone działania edukacyjne nastawione na przypominanie zasad profilaktyki zarażenia koronawirusem, w tym instruktaże prawidłowego mycia rąk czy ulotki dotyczące postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem. Na bieżąco specjalnie dedykowany zespół monitoruje sytuację, dostosowując działania do dynamicznie zmieniającego się otoczenia, kolejnych decyzji odpowiedzialnych instytucji oraz potrzeb pracowników”.

„Obecnie wszyscy mamy nadzieję, że przyjęte w Polsce rozwiązania pomogą w przejściu tej sytuacji w najmniej dotkliwy sposób dla wszystkich Polaków, gospodarki polskiej i biznesu” – mówi Iwona Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej.

Obecna sytuacja zmusza firmy do modyfikacji dotychczasowych planów i dostosowywania ich do obecnych realiów praktycznie z dnia na dzień. „Jednak utrzymujemy ciągłość biznesu – nasze browary i łańcuch dostaw działają efektywnie pomimo ograniczeń wynikających chociażby z absencji pracowników (między innymi z powodu zamknięcia przedszkoli, szkół itp.) . Cały czas trwają też prace nad nowymi rozwiązaniami i na bieżąco dostosowujemy do obecnie panujących warunków produkcję oraz logistykę. Przede wszystkim mamy na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych ludzi i partnerów biznesowych, z drugiej strony chcemy utrzymać ciągłość biznesu”.

„Niestety, nikt nie potrafi określić, w jakim kierunku sytuacja się rozwinie i ja długo potrwa, ale będzie niewątpliwie miała ona znaczący, negatywny wpływ na naszą branżę, jak i wiele też innych branż. Dlatego w tym momencie trudno oszacować poziom wpływu i perspektyw. Wiele będzie też zależało od najbliższej przyszłości”. – dodaje Jacaszek-Pruś

Tyskie Browary Książęce

źródło: Kompania Piwowarska