Kompania Piwowarska w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu opracowało kolejny raport pt. „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”. Spośród 321 przykładów działań CSR zgłoszonych przez firmy, FOB dostrzegło 13 dobrych praktyk Kompanii Piwowarskiej. W 18. edycji raportu za rok 2019 przedstawiono łącznie ok. 1700 praktyk z 214 firm.

Praktyki Kompanii Piwowarskiej dostrzeżono z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego, ochrony środowiska, wolontariatu pracowniczego i zaangażowania społecznego, odpowiedzialnego biznesu, czy przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu.

Dla Kompanii Piwowarskiej „dobre praktyki” to nie samo hasło, tylko realne działania w wielu obszarach naszej codzienności – widzimy wokół potrzeby, robimy plan i po prostu działamy. Dlatego cieszy nas fakt, że nasze dokonania widać i są doceniane. W tej edycji raportu największą popularnością cieszyły się dobre praktyki wokół środowiska naturalnego, i to jest bardzo budujące, że coraz więcej firm myśli odpowiedzialnie o naszej planecie – podsumowuje Grzegorz Adamski, kierownik ds. public affairs i zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest najważniejszą cykliczną publikacją Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawaną od 2002 roku. Zawierają się w nim aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR oraz podsumowanie najważniejszych kwestii związanych z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce.