LDPET – nowoczesna etykieta typu « sleeve »

Gotowa odpowiedź na wymaganie dyrektywy plastikowej SUP, umożliwiająca recykling butelek PET w systemie Bottle to Bottle.

 

Sleever International wprowadził na rynek pierwszą etykietę termokurczliwą na bazie PET o niskiej gęstości, która pozwala na wielokrotne wykorzystywanie butelek PET do produkcji (recykling typu bottle to bottle).

 

 

LDPET: odpowiedź na wymagania dyrektywy plastikowej SUP dedykowane dla branży napojowej

Rynek napojów spożywczych (napoje bezalkoholowe, soki, woda, napoje niegazowane lub gazowane), na którym butelka PET jest powiązana z etykietą termokurczliwą, od kilku lat staje przed prawdziwym wyzwaniem : ponowne wykorzystywanie opakowań.
Sleever International, długoletni partner przedsiębiorców w tym sektorze, połączył z nimi siły z myślą o zrównoważonym rozwoju i opracował dla nich nowy produkt, LDPET, który umożliwia im dziś osiągnięcie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

LDPET: istotna innowacja w odzysku materiału PET z recyklingu

Dzięki rozwiązaniu LDPET, które zawiera folię PET o niskiej gęstości (SI-TPEG / 050 ZL), opracowaną przez Sleever International, producenci napojów spożywczych po raz pierwszy mają możliwość oddzielenia etykeity od butelek bez żadnej obsługi manualnej.
Drukowanie folii odbywa się za pomocą tuszy specjalnie zaprojektowanych aby wytrzymać rozdzielanie materiałów bez ryzyka zanieczyszczenia płatków PET. Ta ważna innowacja, będąca owocem współpracy różnych platform technologicznych Sleever International, umożliwia uzyskanie materiału PET z recyklingu o doskonałej jakości i spełniającego oczekiwania recyklerów na całym świecie.  Właściwa gęstość LDPET pozwala na łatwe sortowanie poprzez jego osiadanie podczas procesu recyklingu. Płatki LDPET pływają po powierzchni, podczas gdy PET z butelek opada na dno zbiornika flotacyjnego.
Butelki są w ten sposób odzyskiwane i ponownie przetwarzane.

LDPET: certyfikowane rozwiązanie

LDPET Sleever został zatwierdzony przez kilka europejskich organizacji (Cleanway w Wielkiej Brytanii, Unisort w Niemczech, Returpack w Szwecji) oraz w Ameryce Południowej i w Ameryce Północnej poprzez Stowarzyszenie Recyklerów Plastikowych Postconsummer (APR).
Opracowany dla rynku napojów spożywczych LDPET otwiera również nowe możliwości dla innych rynków, które używają butelek PET, takich jak oleje jadalne lub detergenty.