Krones LitePac

Krones AG jest globalną firmą, która w Polsce jest liderem w dziedzinie pakowania oraz wyznacza standardy w branży spożywczej, także w zakresie ekologicznego wykorzystywania zasobów naturalnych oraz ich ochrony.


Konsumpcja energii elektrycznej oraz wysokie zużycie folii w produkcji napojowej stanowi aż 40% kosztów opakowania. Do kosztów życia takiego opakowania należy doliczyć także koszt utylizacji odpadów oraz ich recykling. Takie obciążenie środowiskowe stanowi wadę dotychczasowych opakowań. Nasi konstruktorzy wzięli te sprawy pod uwagę, polepszając także handling typowych opakowań poprzez możliwość wyodrębnienia pojedynczych butelek z opakowania.
Powstał dzięki tym zabiegom kompletny zestaw do sprzedaży produktów takich jak piwo, soki oraz woda, uwzględniający ważne kwestie ochrony środowiska oraz poręczność i jakość opakowania.
Krones LitePac składa się z modułowej maszyny do pakowania puszek lub butelek.

 

Modułowość oznacza tu prostą obsługę oraz dużą uniwersalność. Pakowanie odbywa się bez zatrzymywania pojemników wchodzących do głowicy pakującej. Standardowy karton używany do pakowania produktów może zostać zakupiony według wspólnych wytycznych u każdego producenta opakowania, tym samym klient nie wiąże się umową ściślej zależności od producenta opakowania.

Zalety rozwiązania Krones LitePac

• Efektywna prezentacja produktów przy maksymalnych oszczędnościach środowiskowych.
• ZERO plastiku – Redukcja folii do zera – redukcja odcisku stopy węglowej.
• Brak kleju oraz jakichkolwiek innych substancji chemicznych w aplikacji.
• Redukcja energii elektrycznej poprzez brak konieczności aplikacji ciepła na opakowanie.
• Polepszona ergonomia dla konsumenta

Opis rozwiązania Krones LitePac

• Modułowe rozwiązanie w zakresie aplikacji nośnika tekturowego na puszki lub butelki polega na odpowiednim – wolnym od innych chemicznych substancji, w tym kleju – nakładania materiału na butelki lub puszki. Odbywa się to w sposób automatyczny, bez konieczności aplikowania energii termicznej, co przyczynia się do zmniejszenia odcisku stopy węglowej na opakowaniu jednostkowym.
• Opakowanie tekturowe jest bardziej ergonomiczne a w okresie utylizacji podlega szybkiemu oraz bezproblemowemu rozkładowi.
• Krones zapewnia pasujące i współgrające ze sobą maszyny oraz usługi dla produkcji.