Optyczny czujnik tlenowy Visitrace by Hamilton

Hamilton był pierwsza na świecie firmą, która wprowadziła do użytku optyczne czujniki tlenu. Od 12 lat ulepszamy tą technologie- obecnie będą w niej liderem.

Visitrace to optyczny czujnik tlenowy inline. Zaprojektowany w oparciu o technologię ARC. Charakteryzuje się wbudowanym mikroprzetwornikiem, który z jednej z strony eliminuje konieczność zakupu i montażu dodatkowych przetworników, dając bezpośrednio z czujnika skompensowany i przetworzony sygnał 4-20mA- znacząco obniżając koszta instalacyjne.

Z drugiej zaś strony technologia ta gwarantuje inteligentną pracę czujnika poprzez automatyczny monitoring jego zużycia, określanie żywotności komponentów, dba również o aktualność kalibracji i poprawność pomiaru. Technologia ARC gwarantuje ciągłość pracy – bez przestojów.

Dodatkowo czujnik ten umożliwia zdalną diagnostykę oraz zarządzanie jego pracą, a także poprawę jego wydajności. Elementarną częścią Visitrace jest OptoCap pomiarowy- w naszym wykonaniu gwarantuje wyjątkową żywotność oraz wysoce długą stabilność, cechując się znikomym driftem, nawet w najtrudniejszych warunkach.

System pozwala zaoszczędzić ponad 50% kosztów instalacyjnych.