Zamiast folii – keepclip w puszkach Coca-Coli


Coca-Cola HBC rozpoczęła wdrażanie technologii KeepClip jako pierwszy krok w zobowiązaniu do zastąpienia plastikowej folii we wszystkich opakowaniach zbiorczych puszek na rynkach Unii Europejskiej.

Inicjatywa ma zaoszczędzić rocznie ponad 3000 ton metrycznych CO2 i 2000 ton metrycznych plastiku. Wdrożenie w Polsce zakończyć się ma na początku 2022 roku.

Alan Crawford, dyrektor handlowy SPAR / EUROSPAR Ireland, powiedział: Coca-Cola HBC zajęła pozycję lidera w kategorii napojów bezalkoholowych, wprowadzając naprawdę nowy (…) rodzaj opakowania. Przejście na KeelClip i opakowania kartonowe wyeliminuje znaczną ilość opakowań z naszego łańcucha dostaw, co jest bardzo ważne dla nas jako organizacji i środowiska, w którym działamy. Wygląd puszek zbiorczych w opakowaniach KeelClip jest również bardziej atrakcyjny, dlatego oczekujemy, że zmiana wesprze zwiększoną sprzedaż, a także zajmie ważną pozycję w zakresie zrównoważonego rozwoju.

W ramach początkowej umowy z firmą Graphic Packaging, Coca-Cola HBC zainstaluje 11 maszyn KeelClip ™ w siedmiu krajach, które dostarczy rozwiązanie we wszystkich krajach UE.