Nowe technologie: MonoFlowre – ekologiczna alternatywa dla opakowań

MonoFlowre to innowacyjne rozwiązanie typu flowpack PP do świeżej żywności, które jest alternatywą dla opakowań kompozytowych. Nowy produkt Schur Flexibles Poland jest początkiem rewolucji w branży opakowaniowej.

MonoFlowre to nowa folia dedykowana do pakowania świeżej żywności, zwłaszcza mięsa mielonego. Folia MonoFlowre to wysoce przezroczysta, w pełni nadająca się do recyklingu, wysokobarierowa folia na bazie PP. Z powodzeniem zastąpi ona dotychczas używane tacki z górną folią. Niewielki wpływ na środowisko folii potwierdza zdobyte pierwsze miejsce w ostatniej edycji konkursu GERMAN PACKAGING AWARD w kategorii SUSTAINABILITY.

Folia MonoFlowre jest bardzo cienka, co przekłada się na wymierne korzyści w procesie produkcyjnym i logistycznym. Dzięki stosowaniu folii MonoFlowre można zredukować ilość plastiku w opakowaniu produktu spożywczego nawet o 60%, co w znacznym stopniu przekłada się na aspekt ekonomiczny. Cieńsze opakowanie to także niższe koszty transportu i magazynowania. Zmniejszenie wagi (ilości plastiku) opakowania wpływa także na redukcję zużycia energii w procesie produkcyjnym, a tym samym kosztów wytwarzania. To wszystko sprawia, że stosowanie folii MonoFlowre jest niezwykle opłacalne.

Nowa folia MonoFlowre to duży krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Nasi specjaliści intensywnie pracują nad nowymi koncepcjami i projektują opakowania przyszłości, które będą jeszcze bardziej ekologiczne. Nowa folia cechuje się wysoką transparentnością, a także pozwala na lepszą ekspozycję towaru na półkach sklepowych, co pomoże przykuć uwagę konsumentów – komentuje Marek Pawlak, Dyrektor Sprzedaży na Centralną i Wschodnią Europę Schur Flexibles Poland.

Schur Flexibles Poland istnieje na polskim rynku od 1991 r. Należy do globalnej grupy kapitałowej Schur Flexibles Group. Specjalizuje się w produkcji opakowań do branży spożywczej i higienicznej, z których na codzień korzystają konsumenci na całym świecie. Firma dysponuje jednym z najlepiej wyposażonych laboratoriów w branży opakowaniowej, dzięki czemu jest w stanie zaprojektować najbardziej innowacyjne rozwiązania. Rocznie przedsiębiorstwo wytwarza ponad 6 tys. ton opakowań foliowych.

Kontakt do przedstawiciela:

502 675 613, sznad@schurflexibles.com

AGROkurier 1_2021