Mięso z laboratorium w menu restauracyjnym

Mięso „wyhodowane” w laboratorium oficjalnie w menu restauracji.


Mięso kurczaka, „wyhodowane” w laboratorium przez amerykański start-up Eat Just, zostało dopuszczone do spożycia i pojawiło się w menu restauracji w Singapurze o nazwie 1880 – restauracja ta jest znana z innowacyjnego menu i świadomych społecznie pracowników. Z kolei Eat Just to firma zajmująca się technologią żywności, która produkuje substytuty mięsa i jaj, a ostatnio stała się pierwszą firmą, która uzyskała zgodę na sprzedaż w Singapurze swojego wyhodowanego w laboratorium produktu z kurczaka – GOOD Meat Cultured Chicken.

Hodowla kurczaków z wykorzystaniem komórek zwierzęcych jest nadal dość droga, ponieważ koszty produkcji są wysokie, jednakże z drugiej strony – jest mniej czasochłonnym procesem, ponieważ cały proces tworzenia hodowanego kurczaka zajmuje około 14 dni.
Produkcja i upowszechnienie w postaci sprzedaży komercyjnej tego rodzaju mięsa będą stanowić historyczny krok, zwłaszcza w odniesieniu do problematyki ochrony środowiska, ponieważ mięso „hodowane” w laboratoriach nie wymaga niszczenia lasów, niszczenia siedlisk zwierzęcych oraz nie wymaga stosowania antybiotyków.

https://www.cnbc.com/2020/12/18/singapore-restaurant-first-ever-to-serve-eat-just-lab-grown-chicken.html