Odchodzi prezes Grupy Żywiec

Rada Nadzorcza Grupy Żywiec podjęła uchwałę o odwołaniu Pana Francois-Xavier Mahot z funkcji Prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A. z dniem 28 lutego 2021. Uchwała podjęta została na jego prośbę.

Francois-Xavier Mahot dołączył do Grupy Żywiec S.A. jako Prezes Zarządu 1 stycznia 2019 roku. Pod jego kierownictwem firma kontynuowała strategię budowania wartości, przyspieszając wzrost w segmencie premium z markami Heineken i Desperados. Spółka dokonała także integracji Browaru
Namysłów.

Od marca 2021 stery Grupy Żywiec obejmie Simon Amor.

Simon Amor rozpoczął karierę w Grupie HEINEKEN w 2016 roku w roli Dyrektora Off Trade i członka zespołu zarządzającego HEINEKEN UK. W ostatnim czasie, od lipca 2020 roku, pełnił obowiązki dyrektora zarządzającego HEINEKEN UK. Przed dołączeniem do Grupy HEINEKEN Amor pełnił różne funkcje zarządcze w ColgatePalmolive, w tym rolę Grupowego Dyrektora Sprzedaży Wielkiej Brytanii i Irlandii, Dyrektora Sprzedaży Colgate-Palmolive Australia i Dyrektora ds. Rozwoju Klientów w ColgatePalmolive Europe. Jest Absolwentem Uniwersytetu w Surrey (1991 – 1995).