Inwestycje: aseptyczny rozlew mleka i soków na jednej linii w Indiach

RJ Corp w Indiach wdraża aseptyczną technologię PET firmy Sidel. Na tej samej linii rozlewane będą soki oraz mleczne napoje.


Varun Beverages Ltd to część grupy RJ Corp, jednej z największych franczyz PepsiCo Inc. na świecie. Firma zainstalowała Aseptic Combi Predis firmy Sidel w swojej nowo powstałej fabryce w Pendżabie w Indiach. Projekt ma na celu zwiększenie wydajności butelkowania PET i zapewnienie elastyczności produkcji prywatnej marki mleka Cream Bell, a także serii soków Pepsi’s Tropicana.

Przy pomocy technologii aseptycznej suchej sterylizacji preform, firma, jako pierwsza w Indiach, oferuje swoje płynne produkty mleczne w opakowaniu PET.

Od wczesnych lat dziewięćdziesiątych prywatna indyjska firma RJ Corp stała się międzynarodową potęgą z prężnie rozwijającymi się biznesami w zakresie napojów, restauracji szybkiej obsługi, handlu detalicznego, lodów, produktów mlecznych, opieki zdrowotnej i edukacji. Poprzez swoją spółkę operacyjną Varun Beverages Ltd., grupa jest jednym z największych partnerów PepsiCo w zakresie butelkowania na świecie, obecnie posiada 36 fabryk na subkontynencie indyjskim i Afryce oraz produkuje gazowane napoje bezalkoholowe, wodę i soki do napełniania na gorąco. jako LDP.

Gdy liczy się elastyczność produkcji

Elastyczne zarządzanie sokami i produktami mleczarskimi na tej samej linii do pakowania PET było dla nas kluczowe i mogliśmy to osiągnąć tylko poprzez produkcję w warunkach aseptycznych -powiedział R.J.S. Bagga, dyrektor ds. technicznych i operacyjnych w RJ Corp. Firma zdecydowała się na zastosowanie Aseptic Combi Predis firmy Sidel, obejmującą suchą sterylizację preform.

Technologia zatwierdzona przez FDA do produkcji niskokwasowej od 2017 roku, pozwala producentowi napojów łatwo i bezpiecznie przełączać się między czterema smakami mleka UHT (białe mleko UHT, kawa, czekolada i mango) a różnymi rodzajami soków (np. 100% sok pomarańczowy z miąższem, 100% mieszany sok owocowy, guawa, nektar jabłkowy/ sok jabłkowy i nektar z liczi) na tej samej linii. Stanowi to ważny punkt zwrotny dla firm w Indiach, które wcześniej produkowały soki w butelkach PET metodą gorącego napełniania oraz mleko w kartonach.

Od momentu wdrożenia i walidacji linia z powodzeniem pracuje z wydajnością do 36 000 butelek na godzinę.

Wydajność pakowania w całym łańcuchu dostaw

Tradycyjnie w Indiach mleko pakowane jest w woreczki, szklane butelki lub kartony. Wybierając technologię aseptycznego pakowania PET inwestor poszerzył opcje pakowania swoich produktów mlecznych. Zupełnie nowa butelka PET zapewnia wysokie standardy jakości żywności i wyjątkowe doświadczenia klientów.

Podczas wdrażania linii pakującej Sidel podzielił się również swoim doświadczeniem i pomógł zaprojektować nową butelkę PET, umożliwiając stosowanie tych samych kształtów i nakrętek zarówno do mleka UHT Cream Bell, jak i do soków Tropicana. Rozmiar nasadki dla wszystkich formatów butelek wynosi 33 mm, co jest typową szerokością w przypadku produktów mlecznych, ale dość rzadką w przypadku soków. W rezultacie eksperci od opakowań firmy Sidel opracowali i zaprojektowali kształt butelki w trzech formatach – 200 ml, 500 ml i 1 l.

Wszystkie kształty i formaty butelek zostały poddane walidacji na miejscu przed rozpoczęciem produkcji przemysłowej w celu zapewnienia wytrzymałości i wydajności butelek w całym łańcuchu dostaw.

Sidel zaprojektował również specjalne preformy, aby osiągnąć optymalną wagę butelki, wytrzymującą proces sterylizacji suchych preform i uniknąć jakichkolwiek naprężeń termicznych w butelce. Nowe opakowanie, wyprodukowane z białego, jednowarstwowego, barierowego PET, zapewnia okres przydatności do 9 miesięcy w przypadku mleka UHT.

tekst i zdjęcia: sidel.com