Unikalne gatunki kawy

Centrum badawczo-rozwojowe Nestlé opracowało nową generację dwóch unikalnych, niskoemisyjnych odmian kawy, które mogą pomóc obniżyć ślad węglowy związany ze spożyciem kawy, poprawić plony i sprostać wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu. Mimo, iż są one uprawiane tradycyjnymi technikami bez GMO (organizmów modyfikowanych genetycznie), są bardziej odporne na suszę.

Firma zamierza osiągnąć 20% redukcję emisji dwutlenku węgla. W latach 2025-2030 będzie dążyć do 50% redukcji w celu osiągnięcia zerowej emisji do 2050 r.

Marka z powodzeniem przetestowała już jedną z nowych odmian, i jest ona już uprawiana przez rolników w Ameryce Środkowej. Kolejne odmiany, po ich dokładnym przetestowaniu mają być rozprowadzane wśród rolników na całym świecie za pośrednictwem programów zrównoważonego zaopatrzenia Nestlé i partnerstw z lokalnymi instytutami rolniczymi i spółdzielniami.

https://www.foodingredientsfirst.com/news/nestle-scientists-uncover-low-carbon-and-drought-resistant-coffee-varieties.html

https://www.thegrocer.co.uk/sustainability-and-environment/nestle-unveils-two-new-lower-carbon-coffee-bean-varieties/655280.article