Centrum innowacji Carlsberga w opactwie Grimbergen

Nowy, wybudowany zgodnie z najnowszą technologią browar w opactwie Grimbergen w Belgii łączy prawie 900-letnią tradycję piwowarską z najlepszymi światowymi metodami warzenia piwa. Tym samym otwiera on nowy rozdział w belgijskim piwowarstwie.
Innowacyjny browar w słynnym opactwie Grimbergen w Belgii otwiera dla marki Grimbergen nowy rozdział w historii belgijskiego piwa.

Wzniesiono go w miejscu, gdzie blisko 900 lat temu założono opactwo Grimbergen. Warzenie piwa powróci do opactwa po 200 latach – tradycja została przerwana po zniszczeniach budynków w czasie rewolucji francuskiej.

Browar opactwa stanie się centrum innowacji, a także miejscem, w którym wielowiekowa wiedza o warzeniu piwa zaczerpnięta ze starych ksiąg biblioteki opactwa połączy się z nowoczesną technologią. Wszystko po to, aby tworzyć unikalne, limitowane warianty wyjątkowych piw premium.

Nowy mikrobrowar to miejsce, w którym chcemy wskrzesić dawne tradycje. Tak jak nasz symbol Feniksa – zawsze mamy siłę, by się odradzać, ale też dodawać nowe, świeże spojrzenie. Chcemy łączyć nasze prawie dziewięciowiekowe doświadczenie z innowacyjnością. Myślę, że nasz browar pozwoli nam na odkrywanie i eksperymentowanie z piwnymi stylami i składnikami w kreatywny sposób – mówi ojciec Karel Stautemas.

To zaszczyt być tutaj, na początku kolejnego rozdziału w historii marki Grimbergen i przyczynić się do wzbogacenia tradycji belgijskiego piwa na przyszłość – powiedział podczas otwarcia browaru w opactwie Cees ‘t Hart, CEO Grupy Carlsberg, która jest globalnym licencjobiorcą marki Grimbergen. – Piwo Grimbergen jest w centrum naszego rosnącego portfolio piw kraftowych i specjalności, i ma wpływ na silny dwucyfrowy wzrost, jaki obserwujemy w tej kategorii. Nowy browar w opactwie to dla nas ważny krok w kierunku dalszego rozwoju specjalności piwnych, aby sprostać ich rosnącemu popytowi na świecie. Wierzymy, że ten piękny, nowy browar zabierze piwoszy z całego świata w niesamowitą podróż odkrywania smaków – dodał Cees ‘t Hart.