Koncentraty aromatyczne w pieczonych produktach spożywczych

PENNSAUKEN, NJ. – Puratos – międzynarodowa grupa oferująca innowacyjne produkty, surowce i wiedzę o zastosowaniach w sektorach piekarniczym, cukierniczym i czekoladowym, wprowadziła na rynek Puratos Classic – gamę wysoce skoncentrowanych koncentratów aromatycznych, stworzonych w celu rozwiązania problemów związanych z nadzieniami owocowymi w pieczonych produktach spożywczych, w tym rozmoczoną skórką i zbyt dużą ilością nadzienia zmieniającą funkcjonalność ciasta lub lukru. Koncentraty te tworzone są na bazie naturalnych (są więc wolne od konserwantów, sztucznych aromatów, sztucznych barwników i GMO) i nadają produktom charakterystyczny, zdecydowany smak – cytryn, pomarańczy, truskawek lub kawy.

Znajdują one zastosowanie jako dodatek do śmietan, ciast, kremów, lodów i cukierków – zarówno do produktów świeżych, mrożonych, o długim okresie przydatności do spożycia . Mogą być wykorzystywane zarówno przez rzemieślników jak i dużych producentów, bez potrzeby stosowania specjalnego sprzętu czy dostosowywania receptury. Dlatego też każda odmiana jest dostępna w dwóch rodzajach opakowań: opakowaniu typu bag-in-box o wadze 26 funtów dla większych piekarni oraz w woreczku o wadze 1,25 funta dla rzemieślników, restauracji lub piekarni w sklepach.

https://www.puratos.com/products/classic

https://www.foodbusinessnews.net/articles/19698-puratos-now-offers-flavoring-compounds-that-help-in-adding-fruit-to-baked-foods