Sapiński: odpowiadamy na potrzeby

Polacy podejmują coraz bardziej świadome decyzje zakupowe i zdrowiej się odżywiają. Rosną ich oczekiwania, zarówno w stosunku do składu produktu, jak i doznań smakowych. Z drugiej strony poszukują też produktów, które można szybko i wygodnie przygotować. W Mlekovicie konsekwentnie oferujemy konsumentom produkty odpowiadające na ich potrzeby i oczekiwania. Dlatego wytwarzamy m.in. linię produktów o prostym składzie, funkcjonalnych, bez laktozy czy wysokobiałkowych – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.

SM Mlekovita w 2021 roku rozszerzyła swój asortyment o 39 nowości, m.in. z kategorii dania gotowe, produkty funkcjonalne (o wysokich naturalnych wartościach odżywczych) a także sery, śmietany, serki homogenizowane i lody.
Tylko w samej kategorii lodów pojawiło się ok. 15 nowości – w linii Wypasione pojawiły się rożki, kubeczki i litrowa porcja rodzinna, natomiast w linię Kuchmistrza firma włączyła propozycję dla lodziarni w postaci lodów w proszku włoskich i rzemieślniczych. Tegoroczną premierą produktową są też lody śmietankowe bez laktozy, dostępne w tradycyjnych gałkach.