Edmund Borawski: Mlekpol, mimo pandemii, na pełnych obrotach

Spółdzielnia w roku 2021, pomimo pandemii, funkcjonowała na pełnych obrotach w zakresie przetwórstwa mleka, jak również realizując plany inwestycyjne. Produkty doceniane są przez konsumentów na całym świecie, dlatego eksportowane są do kilkudziesięciu krajów na pięciu kontynentach. Pandemia stworzyła również pretekst do współpracy z nowymi rynkami – na wschód od Europy, takimi jak: Turcja, Azerbejdżan, Gruzja, Armenia czy Kazachstan. To kierunki, które bardzo dobrze rokują i dają perspektywę na długotrwałą współpracę w przyszłości.

W tym roku ogromnym sukcesem SM Mlekpol było zdobycie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Narodowy Sukces”. Spółdzielnia została doceniona za pozytywny wpływ na rozwój polskiego mleczarstwa, a tym samym promocję regionów, w których znajdują się jej zakłady produkcyjne.

Przeszliśmy naprawdę długą drogę, aby stać się jednym z liderów rynku. Przez te wszystkie lata zmienialiśmy się i budowaliśmy naszą markę.

Dlatego tak bardzo cieszy, że nasze działania są zauważane i doceniane. Nasz sukces to w ogromnej mierze zasługa naszych rolników i pracowników. Na co dzień współpracujemy z blisko 9000 dostawców, którzy w tym roku dostarczą do Mlekpolu ponad 2 mld litrów mleka – są oni dumą naszej Spółdzielni. Mleko to jest przetwarzane w 13 zakładach produkcyjnych, gdzie zatrudniamy 2800 pracowników.

W 2021 roku cała branża mierzy się także ze wzrostem kosztów – drożeje transport, ceny opakowań, energia i paliwa –  będzie to skutkowało zmianą cen produktów na półkach sklepowych.

Autor: Edmund Borawski, prezes SM Mlekpol