Cambya – nowy zamiennik cukru

Firma BT Sweet wprowadza na rynek Cambya, czyli zamiennik cukru w ​​postaci kropli jeden do jednego.

Cambya została stworzona w celu zmniejszenia zawartości cukru w ​​szerokiej gamie zastosowań w żywności i napojach bez uszczerbku dla smaku lub innych właściwości organoleptycznych. Według firmy zapewnia optymalną zdolność słodzącą bez konieczności stosowania środków maskujących i nie pozostawia żadnego trwałego posmaku.

Opatentowana formuła oparta na rozpuszczalnych włóknach, owocach mnicha i wybranych składnikach roślinnych oferuje bogate źródło pożytecznych włókien pochodzenia naturalnego. Yoav Gaon, dyrektor generalny i kierownik ds. rozwoju biznesu w izraelskiej firmie BT Sweet poinformował, że kompozycja produktu jest wynikiem trzyletniej kampanii badawczo-rozwojowej polegającej na mieszaniu i dopasowywaniu różnych włókien, naturalnych słodzików i substancji botanicznych. Zespół zadbał również o wysoką rozpuszczalność i zdolność mieszania w celu płynnej integracji z produktami.

Z założenia nasz unikalny system słodzący zawiera wszystkie właściwości cukru stołowego w smaku i konsystencji, ale w rzeczywistości nie zawiera dodatku sacharozy ani sztucznych dodatków. Naszym celem jest wypełnienie luki między pragnieniem przyjemności konsumentów a dążeniem do ograniczenia spożycia cukru. To rozwiązanie pomaga również producentom żywności i napojów w przeformułowaniu ich produktów, oczyszczeniu etykiet i usunięciu niepożądanych ostrzeżeń o „wysokim poziomie cukru”, które są obecnie obowiązkowe w wielu krajach – powiedział Yoav Gaon. 

Yoav Gaon informuje, że firma przeprowadziła testy laboratoryjne Cambya w zastosowaniach cukierniczych, w tym lodów i budyniu, z zachęcającymi wynikami, a kilka marek już testuje tę formułę.

Mamy potwierdzenie, że nasz produkt działa w zastosowaniu z żywnością suchą, mokrą, gorącą lub zimną. Cambya oferuje uniwersalne rozwiązanie, podobnie jak cukier – powiedział Gaon.

Źródło: foodbusinessnews.net