Browar Kaszubska Korona

prezentacja browaru – materiał nadesłany przez Browar Kaszubska Korona

Browar Kaszubska Korona jest miejscem magicznym i nietuzinkowym,  prowadzonym z pomysłem i pasją. Położony jest w samym sercu Kaszub w tzw. Szwajcarii Kaszubskiej.

Na górnym i środkowym poziomie browaru umieszczona jest restauracja oraz bar, natomiast dolny poziom zajmuje warzelnia, która stanowi jego serce. Poniżej dolnego poziomu znajduje się fermentownia z leżakownią, gdzie można zobaczyć jak przeprowadza się proces produkcji piwa. Na miejscu warzonych jest kilkanaście gatunków piw, do ich produkcji używa się wyłącznie najszlachetniejszych składników: wody, słodu, chmielu i drożdży.

Piwa warzone są według własnych  receptur. Pozwala to na warzenie piwa o znakomitych walorach smakowych i doskonałym aromacie, przy jednoczesnym wyeliminowaniu środków konserwujących: enzymów, barwników i stabilizatorów.

Piwo z  kranów barowych jest nalewane bezpośrednio z tanków wyszynkowych i jest  niepasteryzowane i niefiltrowane. Ich wytrawny smak zadowoli każdego prawdziwego piwosza. Oprócz znakomitych wyrobów piwowarskich, goście znajdą tam doskonałe regionalne dania, idealnie dopasowane do charakteru każdego z warzonych tam piw.

Przyjezdni mogą również skorzystać z pobytu w Hotelu oraz z kąpieli w Łaźniach Piwnych, w których piwo do degustacji podłączone jest bezpośrednio z tanków wyszynkowych.