Gogle VR dla krów

Rolnik z Turcji umieścił na zimę swoje krowy w oborze. Odstępstwem od normy było to, że założył im na głowy zestawy gogli VR. Dzięki temu zabiegowi krowy myślą, że przebywają na pastwisku, są spokojniejsze i dają więcej mleka.

Otrzymujemy średnio 22 litry mleka dziennie od krów w naszym gospodarstwie. Średnia ilość mleka w przypadku dwóch krów, które nosiły okulary wirtualnej rzeczywistości, wzrosła do 27 litrów – powiedział Izzet Kocak rolnik, który założył swoim krowom gogle VR.

Wszystkie zestawy VR opracowane zostały dzięki współpracy z weterynarzami, programistami oraz konsultantami w gospodarstwie w Krasnogorsku, niedaleko Moskwy.

Oglądają zielone pastwisko i to daje im emocjonalny impuls. Są mniej zestresowane – informuje Kocak.

Rosyjskie ministerstwo rolnictwa poinformowało, że cały system letniego pastwiska został opracowany w zgodnie z widzeniem barw przez krowy, które nie widzą czerwieni oraz zieleni, natomiast potrafią rozróżnić przygaszone odcienie żółci i błękitu.

Jak donosi turecka agencja informacyjna Anadolu Ajansi, farmer puszczał wcześniej stadu muzykę klasyczną, która uspokajała krowy. Jednak teraz zamierza korzystać jedynie gogli VR.

Źródło: gadzetomania.pl