Browar Ułan

prezentacja browaru – materiał nadesłany przez Browar Ułan

Ułan Browar jest zlokalizowany w sercu poznańskiego Łazarza, na terenie dawnych koszar 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Nawiązując do tradycji piwowarskich Poznania, wytwarzamy tu doskonałe piwo rzemieślnicze. Proces warzenia jest dobrą okazją dla odwiedzających nas gości do obserwacji powstającego dzieła, ponieważ nasza warzelnia jest wyeksponowana w centrum lokalu, a piwowarzy chętnie opowiadają o przebiegu produkcji.

Każda warka piwa jest przemyślana i produkowana z pasją. To właśnie sekret powstania piw niezwykłych, które przełamują stereotyp jasnego pełnego.

Można tu spróbować takich trunków jak piwo świętomarcińskie, do którego powstania inspiracją był smak słynnego poznańskiego rogala. Tak jak do jego wypieku, tak i w procesie produkcji naszego piwa wykorzystujemy takie dodatki jak rodzynki, migdały czy skórka pomarańczy. Zainspirowani wieloletnią tradycją uprawy konopi w Polsce, stworzyliśmy kolejne intrygujące piwo, czyli Cannabis Pale ale o żywiczno-ziołowym smaku, uzyskanym dzięki dodatkowi suszu konopnego Cannabis sativa. Na uwagę zasługuje też ułański porter bałtycki. To właśnie zamiłowanie głównego piwowara do tego piwowarskiego skarbu Polski sprawiło, że nasz porter ma wyjątkowy czekoladowo-karmelowy smak
z nutami śliwki i rodzynek. Te ostatnie powstają w długim procesie leżakowania. Oprócz tego nasz porter bałtycki jest również doprawiamy nutą starości w drewnianych beczkach po rumie i burbonie.

Ułan Browar specjalizuje się nie tylko w produkcji dobrego piwa, ale także w zapewnianiu wyjątkowej atmosfery, która sprzyja delektowaniu się różnymi smakami. W lokalu można też skosztować specjałów kulinarnych, które powstają w piecu szamotowym opalanym drewnem. W Ułan Browarze znajdują się sale bilardowe oraz sale gier, a także scena, na której często goszczą wyjątkowi muzycy.

Jest to w Poznaniu wyjątkowe miejsce, w którym można zrelaksować się przy muzyce na żywo lub porozmawiać z przyjaciółmi. Wizyta w Ułan Browarze to z pewnością niezapomniane przeżycie.