Nowy system kontroli RTG mięsa

Ishida Europe, firma zajmująca się rozwiązaniami do pakowania i ważenia, uruchomiła system kontroli rentgenowskiej nowej generacji, który wykrywa ciała obce podczas pakowania mięsa.

Ishida IX-G2-F zawiera nowy czujnik liniowy, który zapewnia wysokiej jakości obraz rentgenowski dzięki ulepszonemu stosunkowi sygnału do szumu. Zwiększyło to zdolność wykrywania fragmentów kości i ciał obcych o małej gęstości, w porównaniu z poprzednimi modelami rentgenowskimi.

Dzięki nowoczesnej technologii maszyna zyskała większą zdolność do identyfikacji zanieczyszczeń, w szczególności podczas obsługi grubszych produktów, takich jak filety z kurczaka czy piersi z kurczaka.

Większa czułość oznacza mniejsze ryzyko fałszywych wykryć, co pomoże uniknąć dodatkowych kosztów związanych z niepotrzebnymi odpadami i przepakowywaniem produktów.

System kontroli rentgenowskiej nowej generacji IX-G2-F oferuje niezrównaną wydajność, a dzięki ulepszonemu czujnikowi linii i możliwościom oprogramowania przyniósł już znaczne korzyści na liniach produkcyjnych. Większa czułość daje przetwórcom drobiu jeszcze większą pewność, że ich wysokie standardy jakości produktów są zachowane, a minimalizacja liczby fałszywych odrzutów pozwala zmaksymalizować produkcję. Wierzymy, że nasze modele IX-G2-F stanowią kolejny ważny postęp w ofercie kontroli rentgenowskiej – informuje Sibtain Naqvi, menedżer produkcji w Ishida Europe.

Wysokowydajny system jest obsługiwany przez technologię samouczącego się algorytmu genetycznego Ishida, która według firmy zapewnia „maksymalną czułość i niezawodność wykrywania”.

Źródło: foodbev.com