Sok bez cukru z Izraela

Firma BlueTree Technologies wymyśliła nowa metodę, która usuwa do 50 procent cukru z naturalnie wyciskanego soku pomarańczowego, bez szkody dla smaku.

BlueTree wynalazło fantastyczną technologię, która pozwala zredukować cukier i nadal zachować smak. Spróbowaliśmy wiele soków o obniżonej zawartości cukru wytworzonych przy użyciu wielu różnych technologii. W końcu, jeśli sok pomarańczowy nie będzie dobrze smakował, nikt go nie wypije – mówi Tsahi Bieriezowski, dyrektor generalny Prodalim Group.

Yuval Klein, założyciel i dyrektor generalny BlueTree informuje, że pomimo tego, że soki pomarańczowe bogate są w witaminę C i pomocne składniki odżywcze, to zawierają duże ilości naturalnego cukru, co podważa ich korzyści zdrowotne.

W przeciwieństwie do innych metod redukcji cukru, które wykorzystują enzymy zmieniające skład chemiczny soku, BlueTree wykorzystuje zgłoszoną do opatentowania technologię opartą na naturalnie występującym związku. Natychmiast po wyciśnięciu sok jest filtrowany i przepuszczany przez związek, który ekstrahuje cukier.

Produkt uboczny, mówi Klein, to nowy rodzaj czystego cukru, który nazywa „cukrem pomarańczowym”, który można wykorzystać do produkcji na przykład, kremu do twarzy.

Czasami przyroda nie jest tak zdrowa i musimy dostosować ją do własnych potrzeb.Naturalny sok pomarańczowy ma w sobie wiele dobrych rzeczy, ale bez cukru będzie jak superfood – mówi Klein. 

Robimy coś zupełnie innego niż nasi konkurenci. Nasz jest jedynym procesem, który fizycznie usuwa cukier. Nie ma utraty owoców, rozcieńczenia i utraty smaku – tłumaczy Yuval Klein.

W testach przeprowadzonych przez firmę połowa ankietowanych konsumentów stwierdziła, że preferuje smak soku pomarańczowego z 30% mniejszą zawartością cukru, nie zauważając przy tym żadnej różnicy w zapachu lub konsystencji napoju.

Wierzymy, że do końca 2022 roku po raz pierwszy na świecie zaczniemy sprzedawać to w Izraelu. W następnym roku planujemy rozpocząć produkcję i dystrybucję tego soku na całym świecie – informuje Yuval Klein.

Źródło: timesofisrael.com