Browar Łąkomin

prezentacja browaru – materiał nadesłany przez Browar Łąkomin

W piwnicach Pałacyku Łąkomin znajdującego się na granicy dwóch województw: lubuskiego i zachodniopomorskiego mieści się niewielki browar rzemieślniczy powstały z umiłowania do piwa i pasji tworzenia…

Początki Browaru Łąkomin to 2015 rok, kiedy został zalegalizowany jako najmniejszy browar w Polsce – o warzelni zaledwie 90 litrów. Wówczas produkowano piwo wyłącznie na potrzeby obiektu hotelowego w Łąkominie. W 2017 roku rozbudowano browar i powiększono warzelnię do 750 l., dzięki czemu piwa z Łąkomina zaczęły być dostępne w całej Polsce.

Od początku istnienia Browar zdobył ponad 50 medali w konkursach piw rzemieślniczych, zaś wg. klasyfikacji portalu untappd.com plasuje się na V miejscu w Polsce – na ponad 350 Browarów.

W szerokiej ofercie znajdują się piwa jasne, lekkie, specjalizacją Browaru są jednak piwa mocne, w tym również leżakowane w beczkach dębowych po alkoholach takich jak rum, whisky, miód pitny. Wszystkie piwa warzymy według naszych autorskich receptur, przy użyciu samych naturalnych składników: woda z czystego Łąkomińskiego źródła, chmiel z własnej uprawy (częściowo), słody i jęczmień od sprawdzonych, polskich dostawców. Nasze piwa są zdrowe, niepasteryzowane, naturalnie refermentowane.  Bawimy się stylami. Dodatkowo – wiele z naszych piw leżakujemy w beczkach po mocnych alkoholach, takich jak: whiskey Jack Daniel’s, rum, żytnia whiskey, torfowa whisky single malt. Jako pierwsi w Polsce wyleżakowaliśmy także piwo w beczce po miodzie pitnym.

Na ten moment mamy w swojej ofercie ok. 20 styli piw, jednak na tym nie poprzestajemy, chcemhy stale zaskakiwać.

Spróbowanie piwa z kranu i zakup butelkowego możliwe są na miejscu, w naszym taproomie – w obiekcie Pałacyk Łąkomin (www.lakomin.pl) oraz na imprezach i targach, na których jesteśmy obecni. Nasze piwa sprzedajemy do hurtowni, sklepów i multitapów w całej Polsce.