Browar Dwie Wieże

prezentacja browaru – materiał nadesłany przez Browar Dwie Wieże

Browar został założony już pod koniec 2015 roku, a w 2016 zaczęła się budowa stacjonarnego browaru na krakowskim Płaszowie. Po wielu wyzwaniach, testach i organizacji w 2017 roku, rozpoczęliśmy produkcję pierwszych piw – skupiając się na klasycznych stylach piwnej rewolucji oraz dystrybucji w lokalnych multitapach i sklepach specjalistycznych w Krakowie.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło, ale nadal skupiamy się na swoim lokalnym rynku (już nie tylko krakowskim).

Wraz ze wzrostem doświadczenia oraz rozbudową zespołu pracowników, zwiększyliśmy konsekwentnie nasze zdolności produkcyjne oraz jakość piw, a także poświęcamy więcej uwagi piwom specjalnym, które ostatecznie stały się nasza domeną, identyfikującą nas na konkurencyjnym już dziś rynku piw rzemieślniczych.

Naszym głównym piwowarem jest Piotr Machowicz – wielokrotny laureat konkursów dla piwowarów domowych. Jego pomocnikiem jest równie utalentowany Lucjan Gorczkowski – laureat I miejsca w Krakowskich Bitwach Piwowarów Domowych w sezonie 2019/2020.

Warzymy zarówno piwa owocowe, oraz kilka łatwo-pijalnych podstawowych styli piwnych, które są świetne dla początkujących – jak też mocne imperialne stouty leżakowane w beczkach, piwa belgijskie, kwaśne oraz inne, niecodzienne style.

Posiadamy sprzęt warzelny amerykańskiej firmy Psycho Brew oraz unikalne dwa wielkie, drewniane foedery po czerwonym winie, w których leżakowaliśmy jako pierwsi w Polsce naszego belgijskiego Flanders Red Ale. Na co dzień używamy wielu rodzajów beczek do leżakowania piw: m.in. po bourbonach i polskich winach.

Ważnym dla nas elementem są też kooperacje i współpraca z lokalnymi browarami, knajpami i innymi biznesami. Współpracowaliśmy do tej pory m.in z lokalami Craftownia, Gruba Buła, Squadrato, z Walentym Kanią, portalem fanów Fantastyki, zespołami rockowymi i innymi.